Adrian Mannarino kolejnym rywalem Hurkacza. Czy Polak pierwszy raz awansuje do 3. rundy Australian Open?

Strona głównaTenisAustralian OpenAdrian Mannarino kolejnym rywalem Hurkacza. Czy Polak pierwszy raz awansuje do 3....

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Australian Open, w której zmierzy się z 33-letnim Francuzem Andrianem Mannarino. Faworytem pojedynku wydaje się być wyżej rozstawiony Polak, przed którym otwiera się szansa na pierwszy w karierze awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. 

Kim jest Adrian Mannarino?

Adrian Mannarino to doświadczony leworęczny tenisista, który od wielu lat bierze udział w turniejach ATP. Obecnie Francuz sklasyfikowany jest na 69. miejscu w rankingu ATP, a najwyżej był w nim w marcu 2018 roku, gdy zajmował 22. lokatę. W pierwszej rundzie Australian Open Mannarino zanotował premierowe zwycięstwo w 2022 roku, po porażkach w pierwszych rundach turniejów ATP w Melbourne i Sydney. Choć doświadczenie na tenisowych kortach przemawia za Francuzem, to jednak zdecydowanym faworytem meczu drugiej rundy powinien być Polak, który zajmuje obecnie 11. miejsce w rankingu ATP i będzie chciał szybko powrócić do pierwszej 10. 

Drugi pojedynek tych tenisistów

Najbliższy mecz będzie drugim pojedynkiem w historii rywalizacji tenisistów w turniejach ATP. Do pierwszego starcia doszło w marcu 2021 roku w Rotterdamie, gdzie po zaciętych dwóch setach lepszy okazał się Hubert Hurkacz. Wygrał wówczas 6:3 i 7:6, a spotkanie trwało aż blisko dwie godziny. Liczymy na to, że bilans naszego rodaka zostanie poprawiony i pierwszy raz w historii swoich startów awansuje do trzeciej rundy singlowego turnieju Australian Open. 

Przygotowanie fizyczne po stronie Polaka

Obecny rok bardzo dobrze rozpoczął się dla Polaka, który był pewnym punktem reprezentacji podczas turnieju ATP Cup. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził w pierwszej rundzie Australian Open. Wydaje się, że przygotowanie fizyczne o 9 lat młodszego Hurkacza może być kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Nie bez znaczenia będzie także pięciosetowy pojedynek, który w pierwszej rundzie musiał stoczyć doświadczony Francuz. Spotkanie drugiej rundy Australian Open pomiędzy Hubertem Hurkaczem i Adrianem Mannarino zaplanowano na 19 stycznia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....