Polska – Arabia Saudyjska 2:0. Przełamanie Lewego

Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiPolska - Arabia Saudyjska 2:0. Przełamanie Lewego

Polacy po ciężkim boju pokonali 2:0 Arabię Saudyjską i zostali liderami grupy C mistrzostw świata w Katarze. Spotkanie było niezwykle zacięte, a wielki wkład w zwycięstwo miał Wojciech Szczęsny. Obronił rzut karny i popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami. Bramki strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. W środę Polacy zagrają z Argentyną i mają spore szanse na awans do 1/8.

Szczęście i kapitalna forma Szczęsnego

Przed meczem Czesław Michniewicz zdecydował się na zmianę ustawienia i wyszliśmy z taktyką 1-4-4-2. Od pierwszych minut zagrali: Szczęsny – Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash – Zieliński, Bielik, Krychowiak, Frankowski – Lewandowski i Milik. W meczu z Arabią Saudyjską spodziewaliśmy się odważniejszej gry i dominacji biało-czerwonych. Tego jednak nie było i od pierwszych minut podopieczni Czesława Michniewicza postawili na defensywę i sporadyczne kontrataki. Długo lepsze wrażenie sprawiali Saudyjczycy, którzy mieli kilka dobrych okazji. Na szczęście w bramce Polaków doskonale spisywał się Wojciech Szczęsny. Przełom nastąpił w 39. minucie, gdy po podaniu Roberta Lewandowskiego na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. W końcówce pierwszej połowy Saudyjczycy mogli doprowadzić do wyrównania, jednak Wojciech Szczęsny w kapitalnym stylu obronił rzut karny i groźną dobitkę. Do przerwy było 1:0 dla Polaków.

Przełamanie Lewandowskiego

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wciąż stroną przeważającą była Arabia Saudyjska, a Polacy sporadycznie wychodzili z kontrami. Mieliśmy jednak swoje okazje. Najpierw w poprzeczkę trafił Arkadiusz Milik, a kilka minut później w słupek Robert Lewandowski. Przełamanie kapitana reprezentacji Polski nastąpiło w 82. minucie, gdy wykorzystał błąd obrońcy rywali i pewnie pokonał bramkarza. Polacy wyszli na prowadzenie 2:0. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak wynik nie uległ zmianie. Polacy wygrali 2:0 i awansowali na pierwsze miejsce w grupie C. Są coraz bliżej awansu do 1/8 finału. Kluczowy będzie ostatni mecz z Argentyną. Biało-czerwoni zagrają go 30 listopada o 20:00. Jeszcze dziś rozegrane zostanie drugie spotkanie drugiej kolejki grupy C, w którym Argentyna zmierzy się z Meksykiem.

Polska – Arabia Saudyjska 2:0 (1:0)