Thriller i zwycięstwo Huberta Hurkacza na otwarcie w Rotterdamie

Strona głównaTenisThriller i zwycięstwo Huberta Hurkacza na otwarcie w Rotterdamie

Hubert Hurkacz po trzysetowym thrillerze zakończonym tie-breakiem pokonał Jiriego Leheckę i awansował do II rundy turnieju ATP w Rotterdamie. Spotkanie długo trzymało w napięciu. Tenisiści spędzili na parkiecie blisko 2,5 godziny. Polak pokazał odporność fizyczna i dobre przygotowanie fizyczne. W decydującym secie wygrał na przewagi w tie-breaku i awansował dalej. Następny mecz zagra z Holendrem Tallonem Griekspoorem.

Ważna wygrana Huberta Hurkacza

Od początku tego roku Hubert Hurkacz (8. ATP) znajduje się w dobrej formie. Po dotarciu do ćwierćfinału Australian Open awansował na ósme miejsce w rankingu. Przed tygodniem walczył o obronę tytułu w turnieju halowym w Marsylii, gdzie odpadł w półfinale. Teraz startuje w zawodach rangi ATP 500 w Rotterdamie, gdzie jest rozstawiony z czwórką. Turniej BN AMRO Open rozpoczął od meczu z Czechem Jirim Lehecką (32. ATP)

Pierwszy set układał się po myśli Polaka. Szybko zyskał przewagę przełamania i wyszedł na prowadzenie 4:1. Następnie kontrolował przebieg gry i zakończył partię 6:3. Drugi set był bardziej wyrównany. Obaj tenisiści pilnowali swojego podania. Na przestrzeni całej partii nie mieliśmy ani jednego breapointa i doszło do tie-breaka. W nim Hurkacz nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Lehecka się obronił i na przewagi wygrał 11:9. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do drugiego. Znów doszło do tie-breaka, a wcześniej Polak nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie rywala. W tie-breaku Czech miał trzy meczówki. Tym razem Hubert Hurkacz się obronił i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrał 11:9 i awansował do II rundy BN AMRO Open.

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Jiri Lehecka (Czechy) 6:3, 6:7(9), 7:6(9)

Tallon Griekspoor kolejnym rywalem Polaka

Kolejnym rywalem Polaka w Rotterdamie będzie reprezentant gospodarzy Tallon Griekspoor (29. ATP). Do tej pory obaj grali ze sobą trzykrotnie. Wszystkie mecze odbyły się w ubiegłym sezonie, a Hurkacz wygrał dwa z nich, w tym ostatni w turnieju w Bazylei. Spotkania te zawsze są bardzo wyrównane i toczą się na pełnym dystansie. Mecz II rundy zaplanowano na czwartek 15 lutego. Liczymy na to, że Polak pójdzie za ciosem i po raz trzeci w karierze pokona Holendra.