STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneAleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Co za wiosna w wykonaniu Aleksandry Mirosław. Polka w kwietniu ustanowiła nowy rekord świata we wspinaczce na czas, a teraz w Salt Lake City znów poprawiła ten rekord, który wynosi 6,53 s.

Mirosław jest prawdziwą gwiazdą speed climbingu. Polka, która jest dwukrotną mistrzynią świata, od pewnego czasu zdominowała tę konkurencję. Widać to… na każdych międzynarodowych zawodach, w których startuje i wygrywa.

Nie inaczej było w Salt Lake City. Podobnie, jak w Seulu Aleksandra Mirosław zaczęła od… pobicia rekordu świata w kwalifikacjach. Polka dołożyła do swojego kwietniowego rekordu 0,11 sekundy i na dziś rekord globu wynosi 6,53 s. Mirosław wygrała całe zawody, druga była amerykanka Emma Hunt, a na najniższym stopniu podium stanęła inne reprezentantka Polski – Aleksandra Kałucka.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Biało-czerwone wątki w futbolu, czyli Polacy w NFL

Futbol, w Europie i Polsce kojarzy się wyłącznie z piłką nożną. W Stanach Zjednoczonych futbol jest wielbiony, ale chodzi oczywiście o futbol amerykański. Nowy...