Aleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Strona głównaInneAleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Co za wiosna w wykonaniu Aleksandry Mirosław. Polka w kwietniu ustanowiła nowy rekord świata we wspinaczce na czas, a teraz w Salt Lake City znów poprawiła ten rekord, który wynosi 6,53 s.

Mirosław jest prawdziwą gwiazdą speed climbingu. Polka, która jest dwukrotną mistrzynią świata, od pewnego czasu zdominowała tę konkurencję. Widać to… na każdych międzynarodowych zawodach, w których startuje i wygrywa.

Nie inaczej było w Salt Lake City. Podobnie, jak w Seulu Aleksandra Mirosław zaczęła od… pobicia rekordu świata w kwalifikacjach. Polka dołożyła do swojego kwietniowego rekordu 0,11 sekundy i na dziś rekord globu wynosi 6,53 s. Mirosław wygrała całe zawody, druga była amerykanka Emma Hunt, a na najniższym stopniu podium stanęła inne reprezentantka Polski – Aleksandra Kałucka.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...