Aleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Strona głównaInneAleksandra Mirosław znów poprawiła rekord świata!

Co za wiosna w wykonaniu Aleksandry Mirosław. Polka w kwietniu ustanowiła nowy rekord świata we wspinaczce na czas, a teraz w Salt Lake City znów poprawiła ten rekord, który wynosi 6,53 s.

Mirosław jest prawdziwą gwiazdą speed climbingu. Polka, która jest dwukrotną mistrzynią świata, od pewnego czasu zdominowała tę konkurencję. Widać to… na każdych międzynarodowych zawodach, w których startuje i wygrywa.

Nie inaczej było w Salt Lake City. Podobnie, jak w Seulu Aleksandra Mirosław zaczęła od… pobicia rekordu świata w kwalifikacjach. Polka dołożyła do swojego kwietniowego rekordu 0,11 sekundy i na dziś rekord globu wynosi 6,53 s. Mirosław wygrała całe zawody, druga była amerykanka Emma Hunt, a na najniższym stopniu podium stanęła inne reprezentantka Polski – Aleksandra Kałucka.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tylko jeden Polak w Giro d’Italia 2023. Zapraszamy na zapowiedź wyścigu

Już 6 maja 2023 roku wystartuje 106. edycja prestiżowego wyścigu wieloetapowego Giro d’Italia. Zgodnie ze wstępnymi listami startowymi w wyścigu pojedzie tylko jeden reprezentant...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...