STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław i Marcin Dzieński wygrali LOTTO Puchar Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAleksandra Mirosław i Marcin Dzieński wygrali LOTTO Puchar Europy

Aleksandra Mirosław i Marcin Dzieński okazali się bezkonkurencyjni i wygrali zawody LOTTO Pucharu Europy we wspinaczce sportowej, które rozegrano w Tarnowie. Ola Mirosław w finale pokonała Natalię Kałucką, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kałucka. Wśród mężczyzn w wielkim finale Marcin Dzieński pokonał reprezentanta Ukrainy Hryhoriego Ilchyshyna. To świetne otwarcie sezonu w wykonaniu reprezentantów Polski. 

Polska dominacja w rywalizacji kobiet

Kobiece zmagania zostały zdominowane przez biało-czerwone. Po raz kolejny klasę w Tarnowie pokazała Aleksandra Mirosław. Rekordzistka świata od początku spisywała się znakomicie i bez problemu awansowała do wielkiego finału. Co ciekawe, w półfinale osiągnęła czas 6:40, czyli o 0,13 szybszy od swojego rekordu świata. Niestety zawody nie są rozgrywane pod egidą światowej federacji i wynik ten nie zostanie oficjalnie uznany. W wielkim finale Aleksandra Mirosław pokonała Natalię Kałucką

W małym finale Aleksandra Kałucka wygrała z Patrycją Chudziak i wywalczyła brązowy medal. Na uwagę zasługuje również postawa Anny Brożek, która awansowała do ćwierćfinału i dopiero tam musiała uznać wyższość Aleksandry Kałuckiej. 

Marcin Dzieński najlepszy w rywalizacji mężczyzn 

Kolejny spory sukces odniósł Marcin Dzieński. Tym razem wygrał zawody LOTTO Pucharu Europy w Tarnowie. Wcześniej w półfinale pokonał swojego kolegę z reprezentacji Oskara Szaleckiego. W wielkim finale Marcin Dzieński pokonał Hryhoriego Ilchyshyna z Ukrainy i zasłużenie sięgnął po złoto. Niestety poza podium wylądował Oskar Szalecki, który w małym finale musiał uznać wyższość Bassy Mawema z Francji. Przegrał z nim dosłownie o włos i ostatecznie zajął czwarte miejsce. 

Cieszy dobra dyspozycja Polaków na początku tego sezonu. Zawody LOTTO Pucharu Europy w Tarnowie to kolejny element przygotowań do tegorocznych Igrzysk Europejskich organizowanych w Polsce, a także przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Tam liczymy na polskie medale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...