STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław z nowym rekordem świata! Świetny występ Polek w kwalifikacjach PŚ w Seulu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAleksandra Mirosław z nowym rekordem świata! Świetny występ Polek w kwalifikacjach PŚ...

Aleksandra Mirosław w kwalifikacjach Pucharu Świata w Seulu poprawiła dotychczasowy rekord świata we wspinaczce na czas, który także należał do niej. Od piątku 28 kwietnia wynosi on 6.378 sekundy. Polka będzie miała szansę na jego pobicie podczas finałów. W kwalifikacjach nasze reprezentantki zajęły trzy pierwsze miejsca. Za Aleksandrą Mirosław znalazły się Natalia Kałucka (6.66) oraz Aleksandra Kałucka (6.72). 

Świetny start Polek w kwalifikacjach 

Polki zdominowały kwalifikacje w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Seulu we wspinaczce sportowej na czas. Oczywiście największą gwiazdą tej konkurencji jest Aleksandra Mirosław, co udowodniła wynikiem 6.378 sekundy. To nowy rekord świata, który zostanie oficjalnie uznany. Wcześniej Polka już dwukrotnie w tym roku poprawiała wcześniejszy rekord świata, jednak zawsze na zawodach, które nie odbywały się pod sztandarem Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej. Miało to miejsce na Mistrzostwach Polski i Pucharze Europy. Teraz nie ma żadnych wątpliwości i nowy rekord obowiązuje. 

Na podium kwalifikacji znalazły się jeszcze niesamowite siostry Kałuckie. Lepsza była Natalia, której zmierzono wynik 6.66. Na trzecim miejscu podium znalazła się Aleksandra Kałucka z czasem 6.72. To sprawia, że biało-czerwone stały się głównymi faworytkami do wygrania zawodów Pucharu Świata. Na 14. miejscu kwalifikacje ukończyła Anna Brożek. Niestety zdecydowanie słabiej poszło Marcinowi Dzieńskiemu. Nasz najlepszy specjalista od speed climbingu zakończył kwalifikacje dopiero na 22. miejscu. Wśród Panów rekord świata ustanowił Leonardo Veddriq, który jako pierwszy w historii zszedł poniżej pięciu sekund. Osiągnął wynik 4.984.

Czas na walkę o medale 

Około godziny 13:00 w piątek powinna rozpocząć się rywalizacja medalowa. Polki po kwalifikacjach są faworytkami zawodów, a największe nadzieje wiążemy ze startem Aleksandry Mirosław. Polka rozpoczyna sezon przedolimpijski, który ma ją przygotować do walki o historyczne złoto w Paryżu. Oczywiście pozostałe reprezentantki Polski również nie są bez szans na spektakularny wynik. Rywalizacja w Seulu zapowiada się bardzo ciekawie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...