STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław już w USA. Polka przygotowuje się do startu w Salt Lake City

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneAleksandra Mirosław już w USA. Polka przygotowuje się do startu w Salt...

Przełom kwietnia i maja był niezwykle udany dla rekordzistki świata we wspinaczce na czas. Aleksandra Mirosław, bo oczywiście o niej mowa, jest już w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do zbliżających się zawodów w Salt Lake City.

Polka jest dominatorką speed climbingu od dłuższego czasu. Rekord świata we wspinaczce na czas poprawia… W 2023 roku kluczową imprezą będą mistrzostwa świata, podczas których będzie można zdobyć olimpijskie kwalifikacje.

Wygrane i rekord świata

Każdy więc start w pierwszej połowie roku jest przygotowaniem i szlifowaniem formy przed najważniejszymi zawodami w Bernie. Jak na razie Aleksandra Mirosław może imponować formą. Pod koniec kwietnia w kapitalnym stylu wygrała zawody Pucharu Świata w Seulu. Polka trzykrotnie biła rekord świata, który od dziś wynosi 6.25. Przed rozpoczęciem weekendu rekord wynosił 6.53. W wielkim finale w Seulu Aleksandra Mirosław wygrała z inną reprezentantką Polski – Natalią Kałucką.

Czas na PŚ w Salt Lake City

Na początku tego miesiąca Polka kontynuowała passę wygrywając w Dżakarcie. Nie dziwi więc to, że Mirosław jest liderką Pucharu Świata. Wiele czasu na odpoczynek jednak nie ma, bo obecnie reprezentantka Polski zmienił kontynent i przebywa w Stanach Zjednoczonych. Na razie w Los Angeles Mirosław przygotowuje się do startu w zawodach w Salt Lake City. – Przez najbliższy tydzień będę tam trenowała. Po 20 godzinach podróży odbyłam trening i wszystko jest ok. Podobnie jak z ręką i barkiem, bo o to ostatnio było dużo pytań – przyznała zawodniczka.

Transmisja na żywo z zawodów PŚ w Salt Lake City z udziałem Polek będzie w Eurosporcie.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...