Aleksandra Mirosław znów najlepsza. Wygrała Puchar Świata w Salt Lake City

Strona głównaInneAleksandra Mirosław znów najlepsza. Wygrała Puchar Świata w Salt Lake City

Aleksandra Mirosław potwierdza swoją dominację we wspinaczce sportowej na czas. Tym razem wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. To trzecie zwycięstwo Polki w tym sezonie. Od początku zmagań w Stanach Zjednoczonych była zdecydowanie najlepsza. W wielkim finale pokonała Desak Made Ritę Kusumę Dewi. Na piątym miejscu zawody ukończyła Natalia Kałucka, a jej siostra Aleksandra Kałucka była dziewiąta. 

Ola Mirosław startuje w innej lidze

Od początku tegorocznego Pucharu Świata oglądamy podział na Aleksandrę Mirosław i pozostałe zawodniczki. Polka startuje w zupełnie innej lidze i jest na poziomie, do którego nie mogą zbliżyć się rywalki. Potwierdziła to w Salt Lake City. Aleksandra Mirosław wygrała kwalifikacje z czasem 6.42. Później bez żadnych problemów awansowała do wielkiego finału. Najlepiej poszło jej w półfinale, gdy osiągnęła 6.39. W pojedynku o złoty medal zmierzono jej czas 6.43. O blisko 0,4 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Desak Made Ritę Kusumę Dewi z Indonezji. Dzięki temu sięgnęła po swoje trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie. Do tej pory wygrała wszystkie starty we wspinaczce sportowej na czas i kilkukrotnie pobiła przy tym rekord świata. 

Tym razem nieco gorzej poszło pozostałym biało-czerwonym. Natalia Kałucka została sklasyfikowana na piątym miejscu. Dziewiątą pozycję zajęła Aleksandra Kałucka. Przez kwalifikacje przebrnęła jeszcze Patrycja Chudziak, która finiszowała na 13. miejscu. Anna Brożek odpadła w kwalifikacjach i zajęła 32. miejsce. 

Polka zdecydowaną liderką Pucharu Świata

Po trzech zwycięstwa Aleksandra Mirosław jest zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w niej 3000 punktów i o 700 punktów wyprzedza drugą Desak Made Ritę Kusumę Dewi. Na trzecim miejscu z dorobkiem 1845 punktów plasują się wspólnie Natalia Kałucka i Chinka Den Lijuan. Tuż za nimi jest Aleksandra Kałucka, która zgromadziła do tej pory 1680 punktów. Polki dominują również w klasyfikacji zespołowej. W niej mają już 6525 punktów i o ponad 1500 punktów wyprzedzają Indonezyjki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....