STS KOD PROMOCYJNY

Polki bez olimpijskich kwalifikacji. Aleksandra Mirosław „tylko” z brązem na MŚ we wspinaczce

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInnePolki bez olimpijskich kwalifikacji. Aleksandra Mirosław "tylko" z brązem na MŚ we...

A miało być tak pięknie! Fatalny błąd spowodował odpadnięcie Aleksandry Kałuckiej, a to samo przytrafiło się w półfinale Aleksandrze Mirosław, który zdobyła brązowy medal, ale o bilet na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu jeszcze musi powalczyć.

Wydawało się, że będzie bardzo dobrze, bo Polki szły jak burza. Przeszły eliminacje MŚ w szwajcarskim Bernie bez problemów. Aleksandra Mirosław uzyskała najlepszy czas eliminacji, a w 1/8 i 1/4 poradziła sobie rewelacyjnie. Pech jednak najpierw dopadł Natalię Kałucką, która podczas niedawnych Igrzysk Europejskich pokonała w wielkim finale Mirosław. Natalia na początku wspinaczki poślizgnęła się i odpadła od ściany.

Dramat w półfinale mistrzostw

W półfinałach jednak zobaczyliśmy dwie Polki. Aleksandra Mirosław ścigała się z Amerykanką Emmą Hunt, a Aleksandra Kałucka z Indonezyjką Desak Made Dewi. Mirosław była faworytką, ale niemal w tym samym miejscu, co Natalia Kałucka i jej przytrafił się nieszczęśliwy błąd. Rekordzistka świata nie chwyciła uchwytu i odpadła od ściany. Amerykanka nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Jej awans do finału oznaczał olimpijską kwalifikację. W drugim półfinale Aleksandra Kałucka robiła co mogła, ale Indonezyjka była szybsza. W finale Desak Made Dewi pokonała Hunt.

Mirosław nie odpuści

W finale pocieszenie, czyli wyścigu o trzecie miejsce mistrzostw świata, Mirosław pokonała Kałucką. Na twarzy polskiej rekordzistki nie było jednak uśmiechu, a załamanie, bo jechała do Berna po olimpijską kwalifikację. Teraz będzie musiała szukać przepustki do Paryża w innych zawodach, podobnie jak inne Polski. Ostatecznie Patrycja Chudziak została sklasyfikowana na 6. miejscu, a Natalia Kałucka na 9.

15-16.09 zawody kwalifikacyjne w Rzymie. Następnie seria zawodów kwiecień-czerwiec 2024.” – napisała na Twitterze Aleksandra Mirosław i jesteśmy przekonani, że Polki podwójnie zmotywowane dostaną się na IO, a w Paryżu pokażą na co je stać!

Mistrzostwa świata 2023 we wspinaczce na szybkość

  1. Desak Made Dewi (Indonezja)
  2. Emma Hunt (USA)
  3. Aleksandra Mirosław (Polska)
  4. Aleksandra Kałucka (Polska)
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...