Nowy rekord świata Aleksandry Mirosław i zwycięstwo w PŚ w Seulu!

Strona głównaInneNowy rekord świata Aleksandry Mirosław i zwycięstwo w PŚ w Seulu!

Lepszego wejścia w sezon we wspinaczce na czas Aleksandra Mirosław nie mogła sobie wymarzyć. W eliminacjach Pucharu Świata w Seulu Polka ustanowiła nowy rekord świata, poprawiając swój wynik z Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Najpierw poprawiony rekord świata

6.84 – tyle do piątku wynosił rekord świata w speed climbingu kobiet ustanowiony w 2021 roku przez Mirosław. Ale polska olimpijka zimą nie próżnowała, bo forma jest już od pierwszego startu w tym sezonie. W piątkowych kwalifikacjach w Pucharze Świata Aleksandra Mirosław uzyskała wynik 6,64, mocno poprawiając rekord świata.

Polka zdeklasowała rywalki, bo druga zawodniczka eliminacja straciła 0,51 sekundy. W eliminacjach pokazały się też inne reprezentantki Polski. Aleksandra Kałucka uzyskała piąty czas, Patrycja Chudziak szósty, a Natalia Kałucka dziesiąty.

Polki na podium PŚ w Seulu

Nie tylko eliminacje były udane dla reprezentantek Polski, bo później w fazie głównej Pucharu Świata nasze zawodniczki we wspinaczce na czas były wyróżniającymi się postaciami. Aleksandra Mirosław co prawda już rekordu nie poprawiła, ale w konkurencji speed climbingu zajęła pierwsze miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Kałucka!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...