STS KOD PROMOCYJNY

Nowy rekord świata Aleksandry Mirosław i zwycięstwo w PŚ w Seulu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneNowy rekord świata Aleksandry Mirosław i zwycięstwo w PŚ w Seulu!

Lepszego wejścia w sezon we wspinaczce na czas Aleksandra Mirosław nie mogła sobie wymarzyć. W eliminacjach Pucharu Świata w Seulu Polka ustanowiła nowy rekord świata, poprawiając swój wynik z Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Najpierw poprawiony rekord świata

6.84 – tyle do piątku wynosił rekord świata w speed climbingu kobiet ustanowiony w 2021 roku przez Mirosław. Ale polska olimpijka zimą nie próżnowała, bo forma jest już od pierwszego startu w tym sezonie. W piątkowych kwalifikacjach w Pucharze Świata Aleksandra Mirosław uzyskała wynik 6,64, mocno poprawiając rekord świata.

Polka zdeklasowała rywalki, bo druga zawodniczka eliminacja straciła 0,51 sekundy. W eliminacjach pokazały się też inne reprezentantki Polski. Aleksandra Kałucka uzyskała piąty czas, Patrycja Chudziak szósty, a Natalia Kałucka dziesiąty.

Polki na podium PŚ w Seulu

Nie tylko eliminacje były udane dla reprezentantek Polski, bo później w fazie głównej Pucharu Świata nasze zawodniczki we wspinaczce na czas były wyróżniającymi się postaciami. Aleksandra Mirosław co prawda już rekordu nie poprawiła, ale w konkurencji speed climbingu zajęła pierwsze miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Kałucka!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...