Łukasz Owsian i Kamil Małecki pojadą we Vuelta a España 2022

Strona głównaKolarstwoVueltaŁukasz Owsian i Kamil Małecki pojadą we Vuelta a España 2022

Vuelta a España 2022 startuje już 19 sierpnia, a w peletonie będziemy oglądać minimum dwóch Polaków – Łukasza Owsiana i Kamila Małeckiego. Obaj znaleźli się w potwierdzonych przez ich ekipy składach na Wielki Tour w Hiszpanii. Kamil Małecki reprezentuje barwy Lotto Soudal, a Łukasz Owsian pojedzie w Team Arkéa Samsic jako wsparcie dla lidera zespołu Nairo Quintany z Kolumbii. Przed oboma Polakami trzy tygodnie wymagającego ścigania w hiszpańskim słońcu. 

Łukasz Owsian w składzie Team Arkéa Samsic

Reprezentant Polski Łukasz Owsian ponownie znalazł się w składzie ekipy Team Arkéa Samsic na Wielki Tour. Znów będzie wsparciem dla lidera zespołu Nairo Quintany z Kolumbii, który ma chrapkę na włączenie się do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Tym samym duet Owsian – Quintana obejrzymy na kolejnym tegorocznym tourze. Wcześniej obaj jechali wspólnie w Tour de France, a jazda Polaka została doceniona przez szefów zespołu. Właśnie dlatego znalazł się w składzie również na Vuelta a España 2022, a władze zespołu Team Arkéa Samsic liczą na powtórzenie jakości współpracy z Francji. W składzie zespołu pojadą jeszcze: Anthony Delaplace, Elle Gesbiert, Thibault Guernalec, Simon Gugliemi, Clement Russo (wszyscy Francja) i Daniel McLay (Wielka Brytania). 

Kamil Małecki w ekipie nastawionej na ucieczki

W 77. edycji Vuelta a España będziemy oglądać również Kamila Małeckiego. Kolarz ten zaprezentuje się w ekipie Lotto Soudal i będzie miał zupełnie inne zadania. Cały zespół nastawiony jest przede wszystkim na ucieczki i wysokie miejsca na pojedynczych etapach. Tym samym kolarze Lotto Soudal nie powinny odegrać znaczących ról w klasyfikacji generalnej, jednak stać ich na etapowe sukcesy. W sprzyjających warunkach o swoje może powalczyć również Kamil Małecki. Poza Polakiem w składzie zespołu znaleźli się jeszcze: Filippo Conca (Włochy), Cedric Beullens, Steff Cras, Thomas De Gendt, Maxim Van Gils (wszyscy Belgia), Jarrad Drizners i Harry Sweeny (obaj Australia). 

Vuelta a España 2022 odbędzie się w dniach 19 sierpnia – 11 września. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...