STS KOD PROMOCYJNY

Solidna jazda Polaków. Zwycięstwo Pidcocka na 12. etapie TdF

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceSolidna jazda Polaków. Zwycięstwo Pidcocka na 12. etapie TdF

Za nami kolejny etap Tour de France z solidną jazdą biało-czerwonych. Rafał Majka z UAE Team Emirates zakończył odcinek na 21. pozycji ze stratą 7:46 do zwycięzcy. Pozwoliło mu to na utrzymanie wysokiej 19. pozycji w klasyfikacji generalnej. Dobrze pojechał także Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który zajął 43. miejsce. Już tradycyjnie na dalszych pozycjach uplasowali się Kamil Gradek i Maciej Bodnar. Zwycięzcą został Brytyjczyk Thomas Pidcock, a koszulkę lidera zachował Duńczyk Jonas Vingegaard. 

Kolejny dobry etap Majki 

Górskie etapy Tour de France to czas, w którym o swoją klasę może potwierdzić Rafał Majka. W tym roku jedzie w roli pomocnika Słoweńca Tadeja Pogacara, dlatego trudno mówić o solowych akcjach Polaka. Tym razem doprowadził swojego kolegę z zespołu do 5. miejsca. Polak zajął 21. lokatę i utrzymał 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejny dobry odcinek zaliczył debiutujący w Tour de France Łukasz Owsian. Kolarz Team Arkéa Samsic dojechał do mety na 43. pozycji i stracił do najlepszych 16:31. W generalce zanotował awans o cztery miejsca i jest 47. 

Tradycyjnie miejsca poza pierwszą setką zajęli Kamil Gradek z Bahrain – Victorious oraz Maciej Bodnar z TotalEnergies. Kamil Gradek ukończył zmagania na 123. miejscu i w generalce jest 136. Maciej Bodnar zajmuje 143. miejsce i w klasyfikacji generalnej jest 141. Biało-czerwoni nie mają większych szans na zajęcie wysokich lokat na koniec Tour de France. Dla debiutujących Kamila Gradka i Łukasza Owsiana ukończenie Wielkiej Pętli będzie sporym wydarzeniem. 

Etap dla Pidcocka, Vingegaard utrzymał prowadzenie w wyścigu

Dwunasty etap Tour de France padł łupem Brytyjczyka Thomasa Pidcocka z INEOS Grenadiers, który wygrał po solowej akcji. Drugie miejsce zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki Louis Meintjes z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Na trzecim miejscu skończył Brytyjczyk Chris Froome z Israel – Premier Tech. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma. Na drugie miejsce awansował Słoweniec Tadej Pogacar z UAE Team Emirates ze stratą 2:22. Na najniższym stopniu podium jest Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers. Kolejny etap w piątek 15 lipca, gdy peleton będzie rywalizował na pagórkowatym odcinku z Bourg d’Oisans do Saint-Etienne. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...