Arabia Saudyjska przegrała z Chorwacją w ostatnim sprawdzianie przed Mundialem 2022

Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiArabia Saudyjska przegrała z Chorwacją w ostatnim sprawdzianie przed Mundialem 2022

Arabia Saudyjska przegrała (0:1) z Chorwacją w ostatnim meczu towarzyskim przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Od września rywal Polaków rozegrał osiem sparingów, z czego poniósł porażkę tylko w jednym.

Długie przygotowania

Arabia Saudyjska miała najwięcej czasu na przygotowania do Mundialu 2022 ze wszystkich, grupowych rywali biało-czerwonych. Od września do połowy listopada rozegrała aż osiem sparingów i w większości przypadków pozostawiała po sobie naprawdę dobre wrażenie. Reprezentacja ta jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku borykała się z wieloma problemami kadrowymi, lecz wydaje się, że szkoleniowiec Arabii z większością sobie poradził. Zespół prowadzony przez Hervé Renarda tylko raz poniósł porażkę i miało to miejsce właśnie z Chorwacją w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata. Wcześnie, Saudyjczycy wygrali dwa mecze, a aż pięć zremisowali.

Porażka w ostatnim sprawdzianie

Zostańmy na chwilę przy meczu Arabii Saudyjskiej z Chorwacją. Jedyny gol padł dopiero w 82. minucie spotkania, jednak wynik wcale nie odzwierciedla tego, co działo się w trakcie spotkania. Rywal Polaków na Mundialu 2022 pokazał się od dobrej strony i stworzył sobie kilka, ciekawych sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że w tym meczu zawodnikom chodziło głównie o to, by nie nabawić się kontuzji tuż przed samym rozpoczęciem Mistrzostw Świata.

Piłkarze Arabii Saudyjskiej. Gwiazdy Mundialu 2022, legendy z przeszłości. Co wiemy o rywalach Polaków?

Co wiemy po tym meczu? Przede wszystkim to, że Arabii Saudyjskiej nie można lekceważyć, a zwłaszcza nie wypada dopisywać biało-czerwonym pewnych trzech punktów. Może rezultat w ostatnim sparingu tego nie odzwierciedla, jednak podopieczni francuskiego szkoleniowca prezentowali się lepiej na tle Chorwatów, którzy z kolei wykazali się większą skutecznością.

Arabia Saudyjska – Chorwacja 0:1 (0:0)

Bramka: 82′ Andrej Kramaric

Arabia Saudyjska: Mohammed Al Owais – Yasser Al Shahrani, Ali Al Boleahi (46′ Hassan Tambakti), Abdulelah Al Amri, Saud Abdulhamid, Abdulelah Al Malki (79′ Ali Al Hassan), Mohamed Kanno (80′ Nasser Al Dawsari), Salem Al Dawsari, Salman Al Faraj (68′ Nawaf Al Abed), Firas Al Buraikan (80′ Hattan Bahebri), Saleh Al Shehri (61′ Haitham Asiri).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....