Ewa Pajor królową strzelczyń Bundesligi

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąEwa Pajor królową strzelczyń Bundesligi

Ewa Pajor na pożegnanie z VfL Wolfsburg zdobyła wicemistrzostwo Niemiec i została królową strzelczyń Bundesligi. Polska piłkarka w ostatniej kolejce rozgrywek strzeliła klasycznego hattricka. Potrzebowała do tego zaledwie 24. minut. Do tego dołożyła asystę, a jej Wolfsburg wygrał u siebie 6:0 z SGS Essen. Ewa Pajor sięgnęła po koronę królowej strzelczyń z dorobkiem 18. trafień. O siedem wyprzedziła kolejne zawodniczki w tej klasyfikacji.

Świetny sezon Ewy Pajor w Niemczech

Choć Wilczyce nie sięgnęły po mistrzostwo, to jednak Ewa Pajor może mówić o dobrym sezonie na niemieckich boiskach. Niedawno wspólnie z koleżankami sięgnęła po Puchar Niemiec. Rozgrywki Bundesligi VfL Wolfsburg zakończył jako wicemistrz, jednak indywidualnie największą gwiazdą ligi była Ewa Pajor. Już jakiś czas temu wydawało się, że Polka pewnie zmierza po drugą w swojej karierze koronę królowej strzelczyń.

W ostatniej kolejce Bundesligi VfL Wolfsburg rywalizował u siebie z SGS Essen. Oczywiście od pierwszej minuty oglądaliśmy Ewę Pajor, dla której był to ostatni mecz w barwach ekipy Wilczyc. Polka rozpoczęła znakomicie, bo już w pierwszej połowie skompletowała hattricka. Wcześniej zanotowała asystę. Na boisku przebywała do 81. minuty. Wówczas zmieniła ją Riola Xhemaili, a Ewa Pajor otrzymała owację na stojąco. Kibice podziękowali jej za 9 lat występów w barwach Wolfsburga, w których przyczyniła się do wielu sukcesów. Po meczu Polka otrzymała charakterystyczne trofeum w kształcie armaty dla najskuteczniejszej zawodniczki Bundesligi w sezonie 2023/24. Kampanię ligową zakończyła z 18. bramkami.

Polka pożegnała się z kibicami Wolfsburga

Kilka dni temu Ewa Pajor zamieściła w mediach społecznościowych emocjonalny film, w którym żegna się z kibicami Wolfsburga. Nie zabrakło w nim łez. Nic dziwnego. Polka stała się prawdziwą ikoną tego klubu i zdobyła w nim wiele trofeum. Łącznie jest to aż 14 tytułów, w tym pięć mistrzostw Niemiec i dziewięć krajowych pucharów. Do tego doszedł finał Ligi Mistrzyń. Indywidualnie Ewa Pajor po raz drugi została królową strzelczyń Bundesligi, a przed rokiem wygrała klasyfikację strzelczyń w Lidze Mistrzów. Jej licznik goli dla Wolfsburga zatrzymał się na 137. Na ten moment nie ma oficjalnego potwierdzenia, gdzie w przyszłym sezonie będzie występowała Ewa Pajor. Wiele wskazuje na to, że będzie to FC Barcelona.