Ewa Pajor królową strzelczyń Ligi Mistrzyń 2022/23

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąEwa Pajor królową strzelczyń Ligi Mistrzyń 2022/23

Reprezentantka Polski Ewa Pajor wywalczyła koronę królowej strzelczyń w rozgrywkach Ligi Mistrzyń 2022/23. W wielkim finale przeciwko FC Barcelonie strzeliła gola i zanotowała asystę. Niestety nie wystarczyło to do końcowego zwycięstwa VfL Wolfsburg, w którego składzie znajduje się również Katarzyna Kiedrzynek, przegrał 2:3 z Katalonkami, choć do przerwy prowadził 2:0. Ewa Pajor w całych rozgrywkach zdobyła 9 bramek.

Świetny początek Ewy Pajor

Ewa Pajor nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku meczu finałowego w Eindhoven. Już w 3. minucie odebrała rywalce piłkę i strzałem z dystansu wyprowadziła Wolfsburg na prowadzenie 1:0. Do końca pierwszej połowy wyraźną przewagę miała FC Barcelona, jednak Wilczyce umiejętnie się broniły. W 37. minucie niemiecki zespół przeprowadził kolejną skuteczną akcję. Piłkę przy linii bocznej otrzymała Ewa Pajor i precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużyła Alexandrę Popp. Do przerwy VfL Wolfsburg prowadził 2:0.

Dominacja Barcelony po przerwie

Niestety po przerwie oglądaliśmy dominację FC Barcelony. W ciągu kilku minut zrobiło się 2:2, gdy dwukrotnie do siatki trafiła Patricia Guijarro. Wynik na 3:2 w 70. minucie meczu ustaliła Fridolina Rolfo. W międzyczasie Ewa Pajor jeszcze dwukrotnie próbowała zaskoczyć bramkarkę rywalek, jednak Sandra Panos była na posterunku. Polka opuściła plac gry w 84. minucie. Cały mecz na ławce rezerwowych spędziła bramkarka Katarzyna Kiedrzynek. Choć zespół Polek przegrał w finale, to srebrne medale kobiecej Ligi Mistrzów i tak są ich dużym sukcesem.

Ewa Pajor królową strzelczyń

Na osłodę Ewa Pajor zapewniła sobie tytuł królowej strzelczyń rozgrywek Ligi Mistrzyń 2022/23. Bramka zdobyta w wielkim finale była jej dziewiątym trafieniem w rozgrywkach. Do tego dołożyła trzy asysty. Na przestrzeni całego sezonu była jedną z najlepszych piłkarek w Europie i imponowała skutecznością na wszystkich frontach. Jej dobra postawa to świetny prognostyk przed kolejnymi ważnymi meczami w wykonaniu reprezentacji Polski pod wodzą Niny Patalon. Ewa Pajor jest jej kluczowym ogniwem.