STS KOD PROMOCYJNY

Mecz Polski najgorszym na Mundialu. Trzej reprezentanci „wyróżnieni”…

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuMecz Polski najgorszym na Mundialu. Trzej reprezentanci "wyróżnieni"...

Awans do 1/8, świetna postawa Wojciecha Szczęsnego… na MŚ biało-czerwoni dokonali kilku pozytywnych rzeczy. Są też jednak rzeczy za które raczej chluby nie przynoszą.

Na samo wspomnienie o reprezentacji Polski w Katarze większość kibiców będzie miała mieszane odczucia. Z jednej strony cztery punkty w grupie, wygrana z Arabią Saudyjską, przełamanie „Lewego”, świetny Szczęsny i awans do 1/8, gdzie były dobre momenty z przyszłym finalista Francją.

Oszczędni w strzałach

Ale jak to w życiu bywa każdy medal ma dwie strony, a kij dwa końce, tak i reprezentacji Polski można wiele zarzucić. Już po fazie grupowej niektóre statystyki były bezwzględne. Polska oddała w trzech pierwszych meczach zaledwie cztery celne strzały. To wystarczyło na wyjście z grupy, ale był to też zarazem najgorszy wynik spośród wszystkich reprezentacji na Mundialu w Katarze! Tuż nad biało-czerwonymi uplasowały się Kostaryka, Katar i Kanada. Każda ze tych drużyn zaliczyła po sześć celnych strzałów, ale nie wyszła z grupy.

Najnudniejszy mecz w Katarze

To jeszcze nic, bo mocno oberwało się też Polakom i Meksykanom za… pierwszy mecz grupowy. Przypomnijmy, że zakończył się on wynikiem 0:0, a poza obronionym karnym wykonywanym przez Roberta Lewandowskiego, z murawy wiało nudą. Dziennikarze poczytnego serwisu „The Athletic” wybrali ten mecz… najgorszym spośród wszystkich rozegranych w Katarze!Pomijając obroniony rzut karny Roberta Lewandowskiego przez Guillermo Ochoę, to spotkanie miało bardzo mało do zaoferowania. Meksyk starał się grać jak najszerzej, ale to wszystko. Gdzie się podziało posiadanie piłki Polaków? Zostało w Warszawie” – napisali dziennikarze w komentarzu. Na podium wg „The Atlethic” najgorszych meczów, oprócz Polska – Meksyk znalazły się też spotkania Szwajcarii z Kamerunem (1:0) oraz Kataru z Holandią (0:2).

Trzech „orłów” wyróżnionych

Francuski dziennik „L’Equipe”, ten sam, który wystawił bardzo krytyczną notę sędziemu Szymonowi Marciniakowi za prowadzenie finału, opublikował najlepszą i najgorszą jedenastkę MŚ. Dziennikarze opierali się na się na średniej wystawianych not ze wszystkich meczów. W niechlubnej jedenastce umieszczono Matty’ego Casha (średnia ocen 3,50), Krystiana Bielika (3,33) oraz Piotra Zielińskiego (3,50). 

Nie ma co ukrywać, że polscy kibice przeżyli niezłą huśtawkę oglądając i czytając doniesień o polskiej reprezentacji na MŚ.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...