Czesław Michniewicz nie zrezygnuje z roli selekcjonera. Co zrobi Cezary Kulesza?

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiCzesław Michniewicz nie zrezygnuje z roli selekcjonera. Co zrobi Cezary Kulesza?

W ostatnim czasie sporo mówi się o polskiej piłce i to niekoniecznie pozytywnie. Styl gry biało-czerwonych, rola selekcjonera, premia dla piłkarzy czy potencjalne konflikty wewnątrz organizacji. To wciąż niewyjaśnione tematy przewodnie, które krążą wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jedna kwestia okazała się dziś jednak klarowna. Czesław Michniewicz nie zamierza rezygnować ze swojej posady.

Jasne stanowisko Michniewicza

Spekulacje wokół przyszłości selekcjonera reprezentacji Polski wciąż trwają. Dziś jednak po raz pierwszy po odpadnięciu Polski z Mistrzostw Świata w Katarze Czesław Michniewicz udzielił wywiadu. W rozmowie z Radiem Zet w sposób klarowny przedstawił swoje stanowisko i zaprzeczył jakoby miał sam z siebie rezygnować z pełnionej przez siebie funkcji. Były trener Legii Warszawa uargumentował swoje zdanie tym, że wywiązał się ze wszystkich powierzonych mu zadań.

Nie zamierzam rezygnować, bo uważam, że wykonuje swoje zadania

Czesław Michniewicz w rozmowie z Radiem Zet

Reprezentacja Polski pod wodzą Michniewicza awansowała do fazy pucharowej mundialu pierwszy raz od 36 lat. Fala krytyki wylała się natomiast na styl, w jakim zrobili to biało-czerwoni. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że cel minimum, jakim było wyjście z grupy, został zrealizowany.

Co zrobi prezes PZPN?

Selekcjoner swojej przyszłości pewny jednak nie jest. Wszystko zależeć będzie bowiem od prezesa PZPN, czyli Cezarego Kuleszy. W ostatnim czasie pojawiły się plotki na temat ewentualnego konfliktu na linii Michniewicz-Kulesza, lecz zostały one zdementowane przez samego szkoleniowca. Ponadto zapewnił on, że prezes związku cały czas wspiera go i służy mu pomocą.

Mimo to nie sposób przewidzieć jaki będzie ruch ze strony najważniejszej osoby w PZPN. Publiczna opinia na temat pracy selekcjonera jest podzielona, jednak wydaje się, iż więcej kibiców jest przeciwko kontynuacji jego pracy. Kto wie, czy ta presja nie zdeterminuje Cezarego Kuleszy do zwolnienia Czesława Michniewicza. Przyszłość trenera powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...