Cenne zwycięstwo Huberta Hurkacza w Cincinnati. Corić pokonany

Strona głównaTenisCenne zwycięstwo Huberta Hurkacza w Cincinnati. Corić pokonany

Hubert Hurkacz pokonał obrońcę tytułu Chorwata Bornę Coricia i awansował do III rundy turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Polak rozpoczął od przegranego seta, jednak później w pełni kontrolował mecz i po ponad dwóch godzinach walki zszedł z kortu jako zwycięzca. Tym samym pokonał Bornę Coricia, który bronił tytułu wywalczonego przed rokiem. Teraz przed Polakiem jeszcze trudniejsze zadanie. Wszystko dlatego, że w 1/8 finału zmierzy się z czwartą rakietą świata Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Przegrany set i wielki powrót Hurkacza

Spotkanie Huberta Hurkacza (20. ATP) z Chorwatem Borną Coriciem (16. ATP) zapowiadało się bardzo emocjonująco. Z jednej strony stanął Polak walczący o powrót do formy, a z drugiej tenisista broniący tytułu w turnieju Western & Southern Open rangi ATP 1000 w Cincinnati. Początek meczu układał się lepiej dla Hurkacza, który przełamał w czwartym gemie i wyszedł na prowadzenie 3:1. Później prowadził już 5:2 i wiele wskazywało na to, że wygra tego seta. Tak się jednak nie stało. Rywal zanotował świetną końcówkę i wygrał pięć kolejnych gemów z rzędu. Ostatecznie to Corić zwyciężył w pierwszej partii 7:5.

Na szczęście nie podłamało to Huberta Hurkacza. W drugim secie Polak był stroną wyraźnie lepszą. Ponownie przełamał w czwartym gemie. Tym razem jednak nie wypuścił przewagi z rąk i dokończył seta 6:3. O awansie do III rundy turnieju decydowała trzecia partia. W niej Hubert Hurkacz poszedł za ciosem. Tym razem przełamywał rywala dwukrotnie  w trzecim i dziewiątym gemie. Polak wygrał 6:3 i cały mecz 2:1 w setach. Tenisiści na korcie spędzili ponad dwie godziny. Dla Huberta Hurkacza to drugie zwycięstwo w karierze nad Borną Coriciem.

Hubert Hurkacz (Polska) – Borna Corić (Chorwacja, 15) 5:7, 6:3, 6:3

Grek Tsitsipas kolejnym rywalem Hurkacza

Teraz przed Hubertem Hurkaczem jeszcze trudniejsze zadanie. W III rundzie turnieju Western & Southern Open rangi ATP 1000 w Cincinnati zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (4. ATP). Faworytem tego meczu wydaje się być rywal. Do tej pory obaj grali ze sobą 10 razy. Hubert Hurkacz wygrał tylko dwa mecze. Liczymy na to, że w czwartek w Cincinnati poprawi tę statystykę.