Jan Zieliński i Hugo Nys z awansem do 1/8 Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński i Hugo Nys z awansem do 1/8 Australian Open

Para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys po emocjonującym pojedynku wywalczyła awans do 1/8 finału Australian Open. Polsko-monakijski duet odrobił straty i pokonał 2:1 Australijczyków Maxa Purcella i Jordana Thompsona. O wszystkim zadecydował super tie-break w trzecim secie. Tego wygrali Zieliński i Nys i to oni cieszą się z kolejnego wspólnego sukcesu. W najbliższych godzinach poznają swoich kolejnych rywali.

Pierwszy set dla rywali

Bukmacherzy przed meczem szanse na awans obu debli oceniali równo. To zapowiadało nam pasjonujący i wyrównany pojedynek do samego końca i właśnie taki był ten mecz. Pierwszy set lepiej rozpoczął się dla duetu z Australii. Zieliński i Nys szybko stracili swoje podanie i musieli gonić wynik. Rywale grali bardzo mądrze i nie pozwalali polsko-monakijskiej parze deblowej na wiele. Jedyne breakpointy miały miejsce w 10. gemie, jednak duet z Australii się obronił i zakończył pierwszego seta 6:4.

Udana pogoń Jana Zielińskiego i Hugo Nysa

Na szczęście porażka w pierwszym secie nie podłamała Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Od początku drugiej partii oglądaliśmy wyrównane starcie, a oba duety pilnowały swojego podania. Pierwsze problemy pojawiły się w dziewiątym gemie, gdy Zieliński i Nys musieli bronić aż trzech breakpointów. To się udało i pozostali w grze o awans. Chwilę później sami odebrali serwis rywalom, wygrali partię 6:4 i doprowadzili do decydującego seta

Najbardziej wyrównany z wszystkich był trzeci set. Widać było wagę tego meczu, ponieważ każde zagranie było starannie wyważone. Ostatecznie żaden z duetów nie stracił swojego podania i doszło do super tie-breaka, który rozgrywany jest 10. wygranych punktów. W nim długo walka toczyła się punkt za punkt. Tak było do stanu 7:7. Końcówka należała jednak do Jana Zielińskiego i Hygo Nysa. To oni zdobili trzy kolejne punkty i zakończyli tie-breaka 10:7. Dzięki temu wygrali cały mecz 2:1 i zameldowali się w gronie 16. najlepszych par deblowych Australian Open. W walce o ćwierćfinał mogą zmierzyć się z rozstawionymi z dwójką Joe Salisburym z Wielkiej Brytanii i Rejeev’em Ramem ze Stanów Zjednoczonych.

Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) – Max Purcell (Australia) / Jordan Thompson (Australia) 4:6, 6:4, 7:6(7)