Nie tak miało być. Hubert Hurkacz poza US Open

Strona głównaTenisUS OpenNie tak miało być. Hubert Hurkacz poza US Open

Hubert Hurkacz niespodziewanie przegrał z Białorusinem Ilją Iwaszką i na etapie II rundy pożegnał się z tegorocznym turniejem US Open. Wynik ten można uznać za sensację, ponieważ Polak stawiany był w gronie faworytów do walki o końcowe zwycięstwo w Nowym Jorku. Ostatecznie tak się nie stało i po zaledwie dwóch meczach pożegnał się z ostatnim turniejem wielkoszlemowym w tym roku. Spotkanie potrwało niewiele ponad trzy godziny i Polak przegrał w czterech setach.

Remis po dwóch setach

Zdecydowanym faworytem tego meczu był Hubert Hurkacz (10. ATP), który w Nowym Jorku grał jako turniejowa ósemka. Zdecydowanie niżej oceniane były szanse na awans Iwaszki (73. ATP). Niestety na korcie nie było widać różnicy, która na co dzień dzieli obu zawodników w światowym rankingu. Pierwszy set rozpoczął się spokojnie i obaj wygrywali swoje gemy serwisowe. Tak było do stanu 3:3. Później Polak stracił swoje podanie, a Iwaszka wyszedł na prowadzenie 5:3. Nie oddał go do samego końca. Wygrał czwartą piłkę setową i prowadził 1:0 w setach

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Ponownie obaj wygrywali swoje gemy serwisowe i tak było do wyniku 5:4 na korzyść Polaka. Później Hubert Hurkacz postawił na swoim i przełamał Iwaszkę, dzięki czemu wygrał partię 6:4 i doprowadził do remisu. Co ciekawe, Białorusin na przestrzeni całego seta nie miał ani jednego breakpointa. Wydawało się, że wszystko wraca do normy i Polak pójdzie za ciosem.

Kolejne dwa sety dla Białorusina

Niestety kolejne dwa sety padły łupem niżej notowanego Ilji Iwaszki. Polak nieudanie rozpoczął trzecią partię, bo już w pierwszym gemie dał się przełamać. Na szczęście w szóstym udało mu się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Ostatecznie partia zakończyła się tie-breakiem. Lepiej rozpoczął go Hurkacz, jednak druga część tie-breaka należała do rywala, który wygrał 7:5 i wyszedł na prowadzenie 2:1 w setach. Set ostatniej szansy dla Polaka to już pełna dominacja rywala. Szybko wyszedł na wynik 3:0 i nie oddał prowadzenia do samego końca. Hubert Hurkacz nie wykorzystał breakpointów w kluczowym momencie i odpadł z US Open po niespodziewanej porażce z Ilją Iwaszką. Kolejny raz nie najlepiej zaprezentował się w turnieju wielkoszlemowym.

Ilja Iwaszka – Hubert Hurkacz (Polska, 8) 6:4, 4:6, 7:6(5), 6:3