Pięciosetowy bój i awans Huberta Hurkacza do II rundy Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenPięciosetowy bój i awans Huberta Hurkacza do II rundy Roland Garros

Hubert Hurkacz po zaciętym pięciosetowym pojedynku pokonał Belga Davida Goffina i awansował do II rundy Roland Garros. Polak był faworytem meczu z niżej notowanym Belgiem, jednak sytuacja na korcie zmieniała się bardzo dynamicznie. Ostatecznie to Hubert Hurkacz wytrzymał próbę nerwów i awansował do II rundy francuskiego turnieju wielkoszlemowego. Nie było o to łatwo. W II rundzie zagra z Holendrem Tallonem Griekspoorem.

Walka set za set

Mecz świetnie rozpoczął niżej notowany Belg David Goffin (113. ATP). Przy pierwszej okazji przełamał Polaka i wyszedł na prowadzenie 2:0. Na szczęście Hubert Hurkacz (13. ATP) szybko się obudził i odrobił straty. Następnie to on zyskał przewagę i pierwszą partię zakończył wynikiem 6:3. W drugim secie Polak poszedł za ciosem i szybko odebrał serwis rywalowi. Prowadził już 4:2. Niestety końcówka należała do Belga, który nie tylko odrobił straty, ale również wygrał 7:5. Trzecia partia to powtórka z rozrywki. Od przełamania zaczął Goffin, jednak na dystansie Hurkacz odrobił straty i przechylił losy partii na swoją korzyść. Skończyło się 6:4.

Na odpowiedź Belga nie trzeba było długo czekać. W trzecim secie całkowicie zdominował Polaka. Dwukrotnie przełamał i bez większych problemów wygrał 6:2. O awansie do II rundy turnieju wielkoszlemowego French Open miała zadecydować piąta partia. W niej oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. W piątym gemie Polak odebrał serwis Belgowi i do końca nie oddał przewagi. Wygrał 6:4 i po ponad 3,5 godziny gry awansował do II rundy Roland Garros.

Hubert Hurkacz (Polska, 13) – David Goffin (Belgia) 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4

Tallon Griekspoor kolejnym rywalem Polaka

Kolejnym przeciwnikiem Polaka w Roland Garros będzie Holender Tallon Griekspoor (39. ATP). Ten w I rundzie po pięciosetowym boju pokonał Hiszpana Pedro Martinez. W spotkaniu z Huberta Hurkacza z Griekspoorem trudno o wskazanie faworyta. Wyżej notowany w rankingu ATP jest Polak i liczymy na to, że pójdzie za ciosem. Będzie to pierwszy pojedynek w historii pomiędzy tymi tenisistami