Problemy Igi Świątek w jej pierwszym meczu na trawie w tym sezonie

Strona głównaTenisProblemy Igi Świątek w jej pierwszym meczu na trawie w tym sezonie

Liderka rankingu WTA Iga Świątek nie bez problemów pokonała Niemkę Tatjanę Marię w I rundzie turnieju w Bad Homburg. Pierwszy set nieoczekiwanie padł łupem niżej notowanej rywalki. W kolejnych dwóch Iga Świątek spisała się zdecydowanie lepiej i odwróciła losy pojedynku. Dzięki temu sezon na kortach trawiastych rozpoczęła od zwycięstwa i awansowała do 1/8 finału Bad Homburg Open. Tam zmierzy się ze Szwajcarką Jil Teichmann.

Nieoczekiwane problemy Igi Świątek

Nie od dziś wiadomo, że Iga Świątek (1. WTA) nie przepada za grą na kortach trawiastych. W ubiegłym sezonie przed Wimbledonem nie zagrała w żadnym turnieju. Teraz zdecydowała się na udział w Bad Homburg Open rangi WTA 250 w Niemczech. Jej pierwszy mecz na trawie rozpoczął się bardzo nerwowo. Choć przełamała jako pierwsza, to jednak później dała Niemce Tatjanie Marii (58. WTA) odrobić straty i wygrać partię 7:5. Nieoczekiwanie Polka była blisko pożegnania się z turniejem już na etapie I rundy. Na szczęście tak się nie stało.

W drugim secie Iga Świątek podkręciła tempo i weszła na właściwe obroty. Ponownie rozpoczęła od przełamania, jednak następnie poszła za ciosem. Jeszcze raz odebrała serwis Niemce i zakończyła partię 6:2. O awansie do 1/8 finału miał zadecydować trzeci set. Ten był już prawdziwym popisem liderki światowego rankingu. Iga Świątek rządziła na korcie i punktowała każdą słabość coraz bardziej bezradnej Tatjany Marii. Polka trzeciego seta wygrała do zera i zameldowała się w II rundzie turnieju Bad Homburg Open

Iga Świątek (Polska, 1) – Tatjana Maria (Niemcy) 5:7, 6:2, 6:0

Jil Teichmann kolejną rywalką

Kolejną rywalką Igi Świątek w Bad Homburg będzie Szwajcarka Jil Teichmann (129. WTA). Zdecydowaną faworytką tego meczu będzie Polka. Liczymy na to, że tym razem lepiej wejdzie w mecz. Do tej pory Iga Świątek dwukrotnie mierzyła się z Teihchmann i za każdym razem wygrywała. Ostatni ich pojedynek miał miejsce w 2021 roku w turnieju w Adelajdzie. Tam w półfinale Polka wygrała 6:3, 6:2. Wcześniej mierzyły się w 2020 roku w turnieju towarzyskim. Spotkanie Igi Świątek z Jil Teichmann wstępnie zaplanowano na środę 28 czerwca.