Agnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Princess Anna Vasa Tour

Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Princess Anna Vasa Tour

Reprezentantka Polski Agnieszka Skalniak-Sójka okazała się najlepsza w etapowym wyścigu kolarskim Princess Anna Vasa Tour. Kolarka zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław wygrała wszystkie trzy etapy rozgrywane na pętlach wokół Golubia-Dobrzynia i pewnie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Dominika Włodarczyk. Rozdzieliła je tylko Olga Shekel z reprezentacji Ukrainy.

Agnieszka Skalniak-Sójka nie pozostawiła złudzeń

Tegoroczny wyścig Princess Anna Vasa Tour liczył trzy etapy rozgrywane dzień po dniu. Każdy z nich rozegrano w pobliżu miasta Golub-Dobrzyń. Pierwsza dwa liczyły powyżej 100. kilometrów, a na koniec kolarki startowały w 18. kilometrowej czasówce. Wszystkie etapy padły łupem kapitalnie dysponowanej Agnieszki Skalniak-Sójki z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Na pierwszym etapie Polka wspólnie z Ukrainką Olgą Shekel oderwały się od peletonu i dojechały do mety z przewagę 55 sekund. Na drugim Agnieszka Skalniak-Sójka była najlepsza na finiszu z peletonu, a trzeciego dnia zmagań wygrała czasówkę z przewagę 4. sekund.

Ostatecznie zawodniczka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław miała 28 sekund przewagi nad Olgą Shekel w klasyfikacji generalnej. Ukrainka jechała w barwach kadry narodowej. Trzecie miejsce na podium klasyfikacji generalnej zajęła Dominika Włodarczyk, która na co dzień podobnie jak zwyciężczyni ściga się w barwach wrocławskiej ekipy.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Na trasie oglądaliśmy jeszcze kilkanaście Polek, które ukończyły rywalizację. W pierwszej 10. znalazły się trzy reprezentantki Toruńskiego Klubu Kolarskiego, które do Golubia-Dobrzynia nie miały daleko. Zajęły kolejno miejsca: 5. Karolina Karasiewicz, 6. Natalia Krzeslak, 9. Maja Wróblewska. Na 11. miejscu zmagania zakończyła Aurela Nerlo z kadry narodowej. Na kolejnych miejscach znalazły się: 12. Katarzyna Wilkos (ATOM), 13. Dorota Przezak (Toruński KK), 14. Monika Brzeźna (ATOM) i 15. Kaja Rysz (ATOM). Dalsze miejsce w generalce padły łupem: 30. Karoliny Perekitko (Lviv Cycling Team women), 45. Pauliny Pastuszek i 49. Kamili Pastuszek (Toruński Klub Kolarski).