Maciej Paterski wygrał In the footsteps of the Romans 2022

Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski wygrał In the footsteps of the Romans 2022

Maciej Paterski z Voster ATS Team wygrał klasyfikację generalną wyścigu dwuetapowego In the footsteps of the Romans 2022 w Bułgarii. Ostatecznie o 5 sekund wyprzedził drugiego w klasyfikacji Francuza Alexisa Guerina z Team Vorarlberg. Niestety zmagania tuż poza podium skończyli Patryk Stosz z Voster ATS Team oraz Tobiasz Pawlak z HRE Mazowsze Serce Polski. Zwycięzcą drugiego etapu po finiszu z peletonu został Węgier Adam Kristof Karl z Epronex – Hungary Cycling Team. Patryk Stosz finiszował na trzecim miejscu.

Cenne zwycięstwo Macieja Paterskiego

Dla Macieja Paterskiego zwycięstwo odniesione w Bułgarii podczas etapowego wyścigu In the footsteps of the Romans 2022 jest bardzo cenne. Jeszcze kilka tygodni temu Polak przechodził zabieg, który wyeliminował go m.in. z walki o obronę tytułu mistrza Polski w jeździe ze startu wspólnego. Wydaje się jednak, że po problemach zdrowotnych nie ma już śladu. Na dwóch etapach w Bułgarii spisywał się znakomicie. Pierwszy wygrał, a na drugim zajął 12. miejsce i utrzymał przewagę w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu odniósł kolejne zwycięstwo w zawodowej karierze

Na drugim etapie zadaniem Macieja Paterskiego było pilnowanie Francuza Alexisa Guerina z Team Vorarlberg oraz utrzymanie swojej przewagi w generalce. To się udało. Etap kończył się finiszem z peletonu, gdzie na 9. miejscu uplasował się Francuz, a Polak był zaledwie trzy lokaty za nim. Dzięki temu utrzymał 5 sekund przewagi i wygrał cały wyścig. Na najniższym stopniu podium w generalce stanął Węgier Adam Kristof Karl z Epronex – Hungary Cycling Team, który wygrał ostatni etap. Ten odcinek na trzecim miejscu skończył Patryk Stosz

Pozostali Polacy poza podium

Tuż za podium w wyścigu uplasowali się dwaj reprezentanci Polski. Patryk Stosz zajął czwarte miejsce, a Tobiasz Pawlak był piąty. Pierwszemu zabrakło dwóch, a drugiemu dziesięciu sekund do zajęcia trzeciego miejsca. Niestety Patrykowi Stoszowi nie udało się utrzymać trzeciej lokaty, którą zajmował po pierwszym etapie. Miejsca pozostałych Polaków, biorących udział w wyścigu to: 15. Szymon Rekita, 17. Jakub Kaczmarek, 19. Jakub Murias, 34. Norbert Banaszek, 51. Marcin Budziński, 62. Mateusz Grabis i 64. Damian Papierski.