Zacięte spotkanie i awans Igi Świątek do półfinału AGEL Open w Ostrawie

Strona głównaTenisZacięte spotkanie i awans Igi Świątek do półfinału AGEL Open w Ostrawie

Po niezwykle wyrównanym spotkaniu Iga Świątek pokonała Amerykankę Catherine McNally 6:4, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju AGEL Open w Ostrawie. Impreza ma rangę WTA 500, a Polka jest już bardzo blisko kolejnego zwycięstwa turniejowego. Wystarczy postawić jeszcze dwa kroki. W półfinale reprezentantka Polski zmierzy się z lepszą z meczu Tereza Martincova – Jekatierina Aleksandrowa. Iga Świątek będzie faworytką do awansu do finału, a półfinał zaplanowano na sobotę 8 października.

Turniejowe odkrycie pokonane

Zdecydowaną faworytką tego meczu była Iga Świątek (1. WTA). Liderka światowego rankingu wróciła do rywalizacji po niedawnej wygranej w US Open. Po drugiej stronie siatki stanęła Amerykanka Catherine McNally (151. WTA), która w Ostrawie radziła sobie nadwyraz dobrze. Swoją świetną dyspozycję potwierdziła także w meczu z najlepszą obecnie tenisistką na świecie, jednak w kluczowych momentach to Iga Świątek okazała się lepsza. Początek meczu był bardzo wyrównany i obie wygrywały swoje podanie. W piątym gemie Iga Świątek straciła serwis, jednak chwilę później nastąpiło przełamanie zwrotne. Decydujące piłki rozegrane zostały w dziesiątym gemie seta, gdy liderka rankingu WTA bez straty punktu odebrała serwis rywalce i wygrała 6:4

Drugi set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla reprezentantki Polski. Szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Wtedy nastąpił przełom i Catherine McNally nieoczekiwanie doprowadziła do wyrównania. Kolejne gemy zgodnie wygrywała serwująca tenisistka, aż do stanu 5:4 dla Polki. Ponownie w dziesiątym gemie seta Iga Świątek przełamała bez straty punktu i zakończyła spotkanie 6:4, 6:4. Mecz trwał blisko dwie godziny, a Polka zameldowała się w półfinale turnieju AGEL Open, który ma rangę WTA 500

Iga Świątek (Polska, 1) – Catherine McNally (USA, Q) 6:4, 6:4

W drodze po kolejny triumf

Iga Świątek jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnego tytułu w tym sezonie. W półfinale zmierzy się z lepszą z pary Tereza Martincova – Jekatierina Aleksandrowa. Faworytką wydaje się być Rosjanka Aleksandrowa. Bez względu na rozstrzygnięcie, to Iga Świątek będzie wyżej notowana w półfinale. Mecz o finał zaplanowano na sobotę 8 października.