Iga Świątek w półfinale WTA Finals. Pewna wygrana z Garcią

Strona głównaTenisIga Świątek w półfinale WTA Finals. Pewna wygrana z Garcią

Iga Świątek bez większych problemów poradziła sobie z Francuzką Caroline Garcią i awansowała do półfinału turnieju WTA Finals w Fort Worth. Polka wygrała 2:0 i udanie zrewanżowała się za lipcową porażkę w Warszawie. Liderka rankingu WTA już teraz jest pewna zajęcia pierwszego miejsca w grupie, a do końca pozostało jej jedno spotkanie z Amerykanką Coco Gauff, która już pożegnała się z zawodami. O drugie miejsce w grupie A powalczą Garcia i Daria Kasatkina.

Mogliśmy mieć obawy

Przed meczem Igi Świątek (1. WTA) z Francuzką Caroline Garcią (6. WTA) mogliśmy mieć pewne obawy. Wszystko dlatego, że kilka miesięcy temu to doświadczona Garcia pokonała Polkę w turnieju rozgrywanym w Warszawie. Tym razem przebieg meczu był zupełnie inny. Choć jako pierwsza przełamała rywalka i zrobiło się 1:2 z perspektywy Igi Świątek, to jednak później wrzuciła ona wyższy bieg. Szybko nastąpiło przełamanie zwrotne. Przy stanie 4:3 Polka przełamała ponownie, a chwilę później zakończyła partię 6:3 i wyszła na prowadzenie 1:0

Szybki drugi set i awans do półfinału

Drugi set był jeszcze szybszy. Iga Świątek od razu przełamała i wyszła na prowadzenie dwoma gemami. Następnie obie zawodniczki zgodnie wygrywały swoje podanie, aż do wyniku 4:2 dla Polki. Wówczas nastąpiło drugie przełamanie. Następnie Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową, wygrała 6:3, 6:2 i czekała na wynik drugiego spotkania. Mecz Igi Świątek potrwał zaledwie 85 minut. W drugim pojedynku Daria Kasatkina w dwóch setach pokonała Coco Gauff, dzięki czemu reprezentantka Polski zapewniła sobie zwycięstwo w grupie A i awans do półfinału WTA Finals. Na zakończenie zmagań grupowych w sobotę 5 listopada zagra z Amerykanką Coco Gauff.

Iga Świątek (Polska, 1) – Caroline Garcia (Francja, 6) 6:3, 6:2

Z kim w półfinale?

W półfinale WTA Finals Iga Świątek zagra z tenisistką, która zajmie drugie miejsce w grupie B. Prawdopodobnie będzie to Białorusinka Aryna Sabalenka, jednak wszystko zależy od układu gier w ostatniej kolejce. Już teraz awansu pewna jest Greczynka Maria Sakkari. O awans walczą jeszcze Aryna Sabalenka i Ons Jabeur z Tunezji. Półfinałową rywalkę Igi Świątek poznamy 5 listopada.