Iga Świątek poza finałem WTA Finals. Przegrany mecz z Sabalenką

Strona głównaTenisIga Świątek poza finałem WTA Finals. Przegrany mecz z Sabalenką

Do półfinału WTA Finals Iga Świątek szła jak burza. Niestety tam nie dała rady świetnie dysponowanej Arynie Sabalence z Białorusi, z którą przegrała pierwszy raz w tym roku i drugi w karierze. Co ciekawe, wcześniejsza porażka miała miejsce w finałach WTA przed rokiem. Po trzysetowym pojedynku Polka odpadła z rywalizacji. W wielkim finale turnieju kończącego sezon zmierzą się Aryna Sabalenka i Caroline Garcia z Francji.

Nieudane wejście w mecz

Iga Świątek (1. WTA) nieudanie weszła w mecz z Aryną Sabalenką (7. WTA). Oddała swoje podanie już przy pierwszej możliwej okazji. Później Białorusinka kontrolowała partię i wyszła na prowadzenie 4:1. Polka zdobyła jeszcze jednego gema, jednak ponownie została przełamana i zakończyła seta 2:6. Iga Świątek tylko raz odebrała serwis rywalce, a w pierwszym gemie meczu nie wykorzystała dwóch breakpointów. To się zemściło.

Pogoń w drugiej partii

W drugim secie wszystko wróciło do normy. To Iga Świątek zaczęła grać zdecydowanie pewniej i skuteczniej. Od razu wywalczyła dwa przełamania i wyszła na prowadzenie 4:0. W tym secie nie mogło już jej spotkać nic złego. Do końca partii oglądaliśmy jeszcze po jednym przełamaniu z każdej strony. Set zakończył się wynikiem 6:2 i o wszystkim miała zdecydować trzecia partia

Dominacja Sabalenki w ostatnim secie

Niestety Iga Świątek nie poszła za ciosem, a Aryna Sabalenka się przebudziła. Wyrównany był tylko początek trzeciego seta do stanu 2:1 dla Białorusinki. Następnie wygrała kolejne cztery gemy i niespodziewanie gładko poradziła sobie z liderką światowego rankingu. Ostatni set zakończył się 6:1. Polka przegrała z Sabalenką po raz drugi w karierze i pierwszy w tym roku. Wcześniejsze cztery mecze w 2022 wygrywała bez większych problemów. Iga Świątek pożegnała się z WTA Finals na etapie półfinału. Mimo porażki, może poszczycić się jednym z najlepszych indywidualnych sezonów w kobiecym tenisie w XXI wieku. W wielkim finale turnieju kończącego sezon kobiecego tenisa zagrają Aryna Sabalenka i Caroline Garcia z Francji. Ta ostatnie niespodziewanie pokonała Greczynkę Marię Sakkari.

Aryna Sabalenka (7) – Iga Świątek (Polska, 1) 6:2, 2:6, 6:1