Daria Pikulik brązową medalistką Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik brązową medalistką Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Daria Pikulik wywalczyła brązowy medal w konkurencji scratch na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w szwajcarskim Grenchen. Polska kolarka już pierwszego dnia zmagań otworzyła dorobek medalowy dla biało-czerwonych. To dla niej piąty medal mistrzostw Europy w karierze i drugi brąz w scratchu. Po pierwszy sięgnęła dwa lata temu, gdy zmagania także rozgrywano w miejscowości Grenchen.

Świetny początek Darii Pikulik

Dla naszej utytułowanej zawodniczki to świetny początek mistrzostw Europy. Wiedzieliśmy, że może włączyć się do walki o medale w swoich startach, a swoją dyspozycję potwierdziła już pierwszego dnia w scratchu. Polka bardzo długo utrzymywała się w czołówce stawki, jednak pod koniec wyścigu nie mogła zagrozić znakomicie dysponowanej Portugalce Marii Martins i Hiszpance Eukene Larrarte Arteadze. One rozstrzygnęły między sobą walkę o złoto i ostatecznie wygrała Martins.

Daria Pikulik o medal walczyła do ostatnich metrów i ostatecznie popisała się najlepszym finiszem z grupy. Dzięki temu wywalczyła brązowy medal konkurencji scratch na tegorocznym europejskim czempionacie. Już w styczniu na szosie pokazywała, że w tym sezonie będzie bardzo mocna. Wciąż młoda, bo 26-letnia zawodniczka wygrała pierwszy etap wyścigu szosowego w Australii Santos Tour Down Under. Teraz świetną dyspozycję potwierdziła na torze.

Piąty medal mistrzostw Europy w dorobku Darii Pikulik

W dorobku Darii Pikulik znajduje się już pięć medali mistrzostw Europy. Pierwszy zdobyła w 2016 roku, gdy została wicemistrzynią Europy w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Rok później w tej samej konkurencji zdobyła z koleżankami brąz. Na kolejny medal czekała do 2021 roku i startu w Grenchen, gdzie zdobyła brąz w scratchu. Przed rokiem w Monachium była trzecia w omnium, a teraz ponownie wywalczyła brąz w scratchu. W jej dorobku znajduje się również brązowy medal mistrzostw świata

Niestety pierwszego dnia mistrzostw Europy gorzej poszło polskim drużynom w sprincie. Przed nami kolejne starty biało-czerwonych, a zawody w Grenchen zakończą się 12 lutego