Iga Świątek w półfinale Indian Wells. Dwusetowe zwycięstwo z Cirsteą

Strona głównaTenisIga Świątek w półfinale Indian Wells. Dwusetowe zwycięstwo z Cirsteą

Iga Świątek bez większych problemów pokonała 2:0 doświadczoną Soranę Cirsteę z Rumunii i awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Polka od początku do końca imponowała dojrzałą grą, spokojem oraz przede wszystkim skutecznością. Dzięki temu rozprawiła się z kolejną rywalką i wciąż liczy się w walce o obronę tytułu sprzed roku. W półfinale zagra ze swoją pogromczynią z Australian Open Jeleną Rybakiną.

Jednostronne widowisko na korzyść Świątek

W rankingu WTA obie dzieli kilkadziesiąt pozycji. Iga Świątek jest jego liderką, a doświadczona Sorana Cirstea zajmuje w nim dopiero 83. miejsce. Było to widać na korcie, gdzie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiała 21-letnia Polka. Od początku ruszyła do ataku i odebrała serwis rywalce, prowadząc 2:0. Wówczas nastąpiło szybkie przełamanie zwrotne i Rumunka wróciła do gry, doprowadzając do remisu 2:2. Jak się później okazało, były to jedyne gemy zdobyte przez nią w pierwszym secie. Kolejne cztery szybko padły łupem Igi Świątek, która partię zakończyła 6:2

Nieco inny przebieg miał drugi set. Tu Iga Świątek poszła za ciosem i wygrała cztery kolejne gemy. Prowadziła 4:0 i wydawało się, że lada moment zakończy to spotkanie. Rywalkę stać było jeszcze na zmniejszenie strat i odrobienie jednej straty przełamania. Później obie zgodnie wygrywały swoje podanie i set zakończył się 6:3. Całe spotkanie potrwało około 80 minut i liderka rankingu WTA bardzo pewnie zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 1000 BNP Paribas Open w Indian Wells.

Iga Świątek (Polska, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 6:3

Rybakina na drodze do finału

Na drodze Igi Świątek do finału turnieju Indian Wells stanie Jelena Rybakina (10. WTA) z Kazachstanu. Naszą reprezentantkę czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ w ostatnie dwa mecze wygrała właśnie Kazaszka. Miało to miejsce w styczniu tego roku w IV rundzie Australian Open oraz w grudniu ubiegłego roku w Światowej Lidze Tenisowej. Wcześniej w 2021 roku w Ostrawie triumfowała Iga Świątek i liczymy na to, że ponownie o to powalczy. W drugim półfinale zagrają Greczynka Maria Sakkari i Białorusinka Aryna Sabalenka.