Jekaterina Aleksandrowa rywalką Igi Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie

Strona głównaTenisJekaterina Aleksandrowa rywalką Igi Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie

Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Tenisistka ta odwróciła losy meczu i wygrała z Chinką Qinwen Zheng. Świątek i Aleksandrowa spotkają się na korcie po raz trzeci. Do tej pory obie zanotowały po jednej wygranej. Tym razem zdecydowaną faworytką będzie liderka światowego rankingu, jednak rywalki nie można zlekceważyć. Spotkanie 1/8 finału zaplanowano na poniedziałek 1 maja. Rozpocznie się nie szybciej niż o 21:30.

Do tej pory na remis

Do pierwszego meczu pomiędzy nimi doszło w 2021 roku w turnieju Melbourne 500 Gippsland Trophy. Wówczas nieoczekiwanie w dwóch setach lepsza była Jekaterina Aleksandrowa (17. WTA), która wygrała 6:4, 6:2. Drugi mecz ułożył się zdecydowanie lepiej dla Polki. Miał on miejsce w ubiegłym roku w półfinale turnieju w Ostrawie. Wówczas raszynianka wygrała w trzech setach 7:6, 2:6, 6:4. Spotkanie było bardzo wyrównane i spodziewamy się, że i tym razem Rosjanka może być bardzo niewygodną rywalką dla Igi Świątek (1. WTA).

Droga obu zawodniczek do 1/8 finału

Ze względu na rozstawienie obie przystąpiły do rywalizacji w Mutua Madrid Open dopiero od II rundy. Iga Świątek w pierwszym meczu rozprawiła się 2:0 z Austriaczką Julią Grabher. W III rundzie nie dała większych szans i pewnie pokonała 2:0 Amerykankę Bernardę Perę. Tym samym kontynuuje swoją zwycięską serię ze Stuttgartu, gdzie sięgnęła po tytuł. W Madrycie nieco więcej na korcie do tej pory spędziła Jekaterina Aleksandrowa. Najpierw pokonała w dwóch wyrównanych setach Alize Cornet z Francji. W III rundzie odwróciła losy meczu z 0:1 i wygrała 2:1 z Chinką Qinwen Zheng. Teraz czeka ją jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie, ponieważ nie bez powodu Iga Świątek jest liderką rankingu WTA.

Faworytką meczu jest Polka, która doskonale czuje się na kortach ziemnych i potwierdza to w Madrycie. Turniej w Hiszpanii to ważny element przygotowań do tegorocznego Roland Garros.