Magdalena Fręch w II rundzie Italian Open!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisMagdalena Fręch w II rundzie Italian Open!

Wielki sukces Magdaleny Fręch! Polska tenisistka po niezwykle zaciętym pojedynku pokonała Włoszkę Matildę Paoletti w trzech setach — 4:6, 6:2, 7:5. Dzięki temu po raz pierwszy w swojej karierze Fręch zagra w II rundzie prestiżowego turnieju Italian Open w Rzymie.

Wyrównany bój o awans

Przed meczem kwalifikantka z Łodzi uchodziła za faworytkę — obie tenisistki dzieliło 200 miejsc w rankingu WTA. Nie można było jednak wykluczyć, że grająca z dziką kartą Włoszka pokaże się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. Ktokolwiek tak przewidywał, miał rację — pierwszy set padł łupem Paoletti, która zwyciężyła 6:4.

W drugiej partii Fręch wiedziała, że musi wejść na swój optymalny poziom, by przedwcześnie nie zakończyć swojego udziału w prestiżowym turnieju w Rzymie. Plan został wykonany perfekcyjnie, gdyż pochodząca z Łodzi tenisistka nie pozostawiła swojej rywalce żadnych szans. Set zakończył się wynikiem 6:2 dla Polki.

Decydującą partię lepiej rozpoczęła Paoletti. Po czterech gemach prowadziła 3:1 i miała szansę na podwójne przełamanie. Fręch udało się jednak obronić break pointy, a następnie przełamać rywalkę i doprowadzić do remisu. W kolejnych gemach serwujące zawodniczki utrzymywały swoje podanie aż do ostatniej rozgrywki przed tie-breakiem. Wtedy 25-letnia łodziance udało się przełamać przeciwniczkę po raz drugi, co dało jej końcowy triumf.

Całe spotkanie było niezwykle wyrównane — trwało 2 godziny i 40 minut.

Z kim zagra Fręch w następnej rundzie?

W II rundzie na Polkę czeka o wiele bardziej utytułowana przeciwniczka, rozstawiona z numerem 19 Amerykanka Madison Keys. Mecz odbędzie się w piątek 12 maja.

Obie tenisistki mierzyły się ze sobą w przeszłości. W 2021 r. w 1/16 finału turnieju w Berlinie Keys wygrała w dwóch setach 6:3, 6:4. Czy teraz czas na rewanż? Trzymamy kciuki!