Sensacyjna porażka Magdy Linette w II rundzie debla na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonSensacyjna porażka Magdy Linette w II rundzie debla na Wimbledonie

Niestety Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera już na II rundzie zakończyły swój udział w turnieju gry podwójnej na Wimbledonie. Polsko-amerykański duet sensacyjnie przegrał z grającymi z dziką kartą Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden. Mecz zakończył się w dwóch setach, a w każdym z nich oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Tym samym Magda Linette żegna się z turniejem wielkoszlemowym w Londynie, ponieważ wcześniej przegrała w III rundzie singla.

Nie tak miało być. Linette i Pera nie wykorzystały szansy

Przed rozpoczęciem meczu liczyliśmy na to, że jedyna Polka pozostała w turnieju deblowym w Wimbledonie awansuje do III rundy. Wszystko dlatego, że od dłuższego czasu gra w duecie z Amerykanką Bernardą Perą i na korcie rozumieją się bardzo dobrze. Z drugiej strony siatki pojawiły się dużo niżej notowane Brytyjki Naiktha Bains i Maia Lumsden, które grają w turnieju głównym dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Ostatecznie na korcie zupełnie nie było tego widać.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Bains i Lumsden. Już w trzecim gemie przełamały serwis rywalek i wyszły na prowadzenie. Później oba duety pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Magda Linette i Bernarda Pera szukały swoich szans, jednak w całej pierwszej partii nie miały ani jednego breakpointa. Brytyjki miały wszystko pod kontrolą. Nieco inny przebieg miał drugi set. Znów oba deble mocno serwowały, jednak w szóstym gemie Linette i Pera doczekały się pierwszych breakpointów. Niestety nie wykorzystały żadnej z trzech szans. W odpowiedzi na to w dziewiątym gemie przełamały Bains i Lumsden, a chwilę później rozpędzone Brytyjki zakończyły mecz w dwóch setach

Naiktha Bains (Wielka Brytania, WC) / Maia Lumsden (Wielka Brytania, WC) – Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:4, 6:4

Magda Linette żegna się z Wimbledonem

Po porażce z Naikthą Bains i Maią Lumsden Magda Linette żegna się z tegorocznym turniejem wielkoszlemowym Wimbledon. Niestety w deblu odpadła już w II rundzie. Nieco lepiej poszło jej w singlu, jednak tam zakończyła swój udział na III rundzie po porażce ze Szwajcarką Belindą Bencić.