Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w ćwierćfinale debla w Warszawie

Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Katarzyna Piter w ćwierćfinale debla w Warszawie

Reprezentantki Polski Weronika Falkowska i Katarzyna Piter udanie rozpoczęły zmaganie w turnieju BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA. Bez większych problemów awansowały do II rundy debla w zawodach rangi WTA 250. W pierwszym meczu w dwóch szybkich setach pokonały Niginę Abduraimovą z Uzbekistanu oraz Jodie Burrage z Wielkiej Brytanii. Skończyło się 6:3, 6:1. Niestety na etapie I rundy z turniejem gry podwójnej pożegnały się Maja Chwalińska oraz Martyna Kubka.

Pewne zwycięstwo polskiego debla

Tworzące parę deblową Weronika Falkowska i Katarzyna Piter były faworytkami meczu I rundy przeciwko Niginie Abduraimovej z Uzbekistanu oraz Jodie Burrage z Wielkiej Brytanii. Zgodnie z oczekiwaniami nie miały większych problemów z awansem do ćwierćfinału. Już przy pierwszej okazji przełamały rywalki. Miało to miejsce w drugim gemie pierwszego seta. Chwilę później na tablicy wyników zrobiło się 3:0. Później oba duety zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe i partia zakończyła się 6:3

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. W nim oglądaliśmy aż trzy przełamania na korzyść Polek. Rywalki nie odpowiedziały ani jednym i skończyło się 6:1. Dzięki temu Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w niespełna godzinę zameldowały się w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Tam czeka je trudniejsze zadanie, ponieważ zmierzą się z rozstawionymi z czwórką Białorusinkami Lidią Morozową i Aliaksandrą Sasnowicz.

Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) – Nigina Abduraimowa (Uzbekistan) / Jodie Burrage (Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Maja Chwalińska i Martyna Kubka poza turniejem

Niestety już na etapie I rundy debla z turniejem WTA 250 w Warszawie pożegnały się Maja Chwalińska i Martyna Kubka. Pierwsza tworzyła duet z Francuzką Jessiką Ponchet i po dwóch wyrównanych setach przegrały z Ankitą Rainą z Indii i Yue Yuan z Chin. Martyna Kubka grała w parze z Serbką Nataliją Stevanović. Również w dwóch setach przegrały z Brytyjkami Naikthą Bains i Mają Lumsden.