Bartosz Rudyk drugi w wyścigu Dookoła Mazowsza 2023. Etapowe sukcesy Polaków

Strona głównaKolarstwoBartosz Rudyk drugi w wyścigu Dookoła Mazowsza 2023. Etapowe sukcesy Polaków

Bartosz Rudyk z zespołu Voster ATS Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 66. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza. Zmagania zaliczane były do Europe Tour. Polak wygrał ostatni etap z metą w Kozienicach oraz zajął trzecie miejsce na drugim etapie, który finiszował w Grodzisku Mazowieckim. Trzecie miejsce na etapie w Płońsku zajął jego klubowy kolega Damian Papierski, a tuż za podium w generalce finiszował Radosław Frątczak z Klubu Kolarskiego Tarnovia.

Świetna jazda i podium Bartosza Rudyka

Z polskich kolarzy na Mazowszu najlepiej czuł się Bartosz Rudyk z Voster ATS Team. Od początku jechał bardzo równo i pewnie. Na drugim etapie w Grodzisku Mazowieckim finiszował na trzecim miejscu. Do czwartego odcinka przystępował z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej. Spisał się znakomicie i wygrał walkę na finiszu w Kozienicach, dzięki czemu sięgnął po etapowe zwycięstwo. W konsekwencji rzutem na taśmę wskoczył na podium klasyfikacji generalnej i zajął drugie miejsce w 66. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza. Stracił zaledwie 9 sekund do zwycięzcy zmagań Odeda Koguta z reprezentacji Izraela. Trzecie miejsce zajął Holender Lars Rouffaer z Allinq Continental Cycling Team.

Sukces etapowy Damiana Papierskiego

Na trzecim etapie w Płońsku ze świetnej strony pokazał się Damian Papierski, który również reprezentuje barwy Voster ATS Team. Finiszował tam na trzecim miejscu i dołożył kolejne podium w swojej karierze. W klasyfikacji generalnej zajął 21. miejsce. Tuż za podium w generalce znalazł się za to Radosław Frątczak z Klubu Kolarskiego Tarnovia, a czołową dziesiątkę zamknął Paweł Więczkowski z Lubelskie Perla Polski. Z dobrej strony pokazali się jeszcze m.in.: 20. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), 23. Kacper Maciejuk i 25. Szymon Tracz (obaj Santic – Wibatech). Radosław Frątczak zajął również trzecie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej. W zestawieniu najbardziej aktywnych zawodników trzeci był Bartosz Rudyk, a Voster ATS Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej