Bolesna porażka Jana Zielińskiego w I rundzie debla w Toronto

Strona głównaTenisBolesna porażka Jana Zielińskiego w I rundzie debla w Toronto

Z pewnością nie tak swój start z Toronto wyobrażali sobie rozstawieni z piątką Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako. Już w I rundzie debla przegrali oni w dwóch setach z Australijczykiem Maxem Purcellem i Rosjaninem Andriejem Rublowem. Spotkanie zakończyło się 5:7, 4:6. W kluczowych momentach to rywale zachowali więcej spokoju i skuteczności i to oni wywalczyli awans do 1/8 finału. To kolejny nieudany start Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w ostatnich tygodniach.

Porażka po dwóch wyrównanych setach

Choć Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys grali w Toronto jako turniejowa piątka, to jednak przed meczem bukmacherzy obu duetom dawali porównywalne szanse na zwycięstwo. Na korcie nie było widać różnicy w rankingu deblowym pomiędzy tymi parami. Od początku mecz był wyrównany. Jako pierwsi breakpointa w czwartym gemie mieli Zieliński i Nys, jednak go nie wykorzystali. Później sami obronili dwa breakpointy w siódmym gemie. Kluczowe akcje dla losów pierwszego seta miały miejsce w 11. grze. Wówczas Purcell i Rublow przełamali, a chwilę później wygrali partię 7:5.

Jan Zieliński i Hugo Nys nie mogli już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Od początku drugiego seta grali w dużym skupieniu. Niestety nie potrafili wypracować sobie możliwości odebrania serwisu rywalom. Jedyne breakpointy w tym secie miały miejsce w siódmym gemie przy serwisie polsko-monakijskiego duetu. Rywale umiejętnie wykorzystali nadarzającą się sytuację i wyszli na prowadzenie 4:3. Przewagi nie oddali już do końca i seta wygrali 6:4, a cały mecz zakończyli w dwóch setach w niespełna 1,5 godziny. To oni zagrają w 1/8 finału turnieju ATP 1000 National Bank Open Presented by Rogers 2023 w Toronto.

Jan Zieliński (Polska, 5) / Hugo Nys (Monako, 5) – Alex Purcell (Australia) / Andriej Rublow (Rosja) 5:7, 4:6

Walczą o awans do ATP Finals

Polsko-monakijski duet ma czego żałować. Turniej w Toronto jest mocno obsadzony i stanowi ważny element przygotowań do wielkoszlemowego US Open. Ponadto Jan Zieliński i Hugo Nys wciąż walczą o awans do turnieju ATP Finals, który odbędzie się na koniec sezonu. Zagra tam osiem najlepszych debli w 2023 roku, a polsko-monakijska para zajmuje obecnie siódme miejsce w tym zestawieniu. Jan Zieliński jest również siódmym deblistą rankingu ATP. Jego deblowy partner Hugo Nys plasuje się na 14. pozycji.