Drugie miejsce Marcina Budzińskiego w Memoriale Henryka Łasaka 2023

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Marcina Budzińskiego w Memoriale Henryka Łasaka 2023

Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski zajął drugie miejsce w jednodniowym Memoriale Henryka Łasaka 2023. Zawody rozegrano już poraz 25. w historii i miały rangę Europe Tour. Peleton rywalizował w Małopolsce w okolicach miejscowości Limanowa. Na finiszu nasz reprezentant musiał uznać wyższość Czecha Michaela Kukrle z Team Felbermayr – Simplon Wels, który wygrał Memoriał Henryka Łasaka po raz drugi w karierze.

Świetna postawa Marcina Budzińskiego

Tym razem kolarze mieli do pokonania 144 kilometry w okolicach miejscowości Limanowa. Na peleton czekało pięć wymagających rund, na których nie brakowało podjazdów. Do najbardziej wymagających należały Ścianki w Zalesiu i Lipowem oraz Przełęcz pod Ostrą. W takich warunkach peleton wielokrotnie się rwał, a różnice na mecie były spore. Najlepiej z Polaków podczas 25. Memoriału Henryka Łasaka spisał się Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Polak finiszował na drugim miejscu i kolejny raz stanął na podium.

Na mecie nasz reprezentant o pięć sekund przegrał ze świetnie dysponowanym Czechem Michaelem Kukrle z Team Felbermayr – Simplon Wels, dla którego było to drugie zwycięstwo w Memoriale Henryka Łasaka w karierze. Na trzecim miejscu podium stanął kolejny z Czechów Karel Camrda z ATT Investments, który na kresce musiał uznać wyższość Budzińskiego.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Oczywiście w zmaganiach rozegranych w Małopolsce oglądaliśmy liczne grono biało-czerwonych. Na dobrym piątym miejscu finiszował Piotr Pękała z Santic – Wibatech. Do zwycięzcy stracił 20 sekund. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Mateusz Kostański z Voster ATS Team, którego strata wyniosła blisko cztery minuty. Z dobrej strony pokazali się jeszcze m.in.: 11. Paweł Szóstka (Lubelskie Perła Polski), 12. Antoni Olszar (Chrobry Scott Głogów), 16. Piotr Brożyna (Voster ATS Team) i 18. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski).