Piotr Matuszewski w finale debla w Challengerze w Austrii

Strona głównaTenisPiotr Matuszewski w finale debla w Challengerze w Austrii

Piotr Matuszewski dotarł do finału turnieju deblowego turnieju ATP 100 No Open powered by EVN rangi Challenger w austriackim Tulln. Reprezentant Polski stworzył parę deblową z Niemcem Kaiem Wehneltem. Udało im się awansować do wielkiego finału. Niestety tam po trzysetowym pojedynku musieli uznać wyższość Zdenka Kolara z Czech i Blaza Roli ze Słowenii. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Maksa Kaśnikowskiego.

Spory sukces i finał Matuszewskiego w Tulln.

Dla polsko-niemieckiej pary turniej ATP 100 No Open powered by EVN rangi Challenger w austriackim Tulln był bardzo udany. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt nie byli wymieniani w gronie faworytów do zwycięstwa. Już w I rundzie mierzyli się z rozstawionymi z czwórką Neilem Oberleitnerem z Austrii i Olegiem Prihodko z Ukrainy. Mecz był bardzo wyrównany, jednak zakończył się w dwóch setach 7:6. 7:5. W ćwierćfinale po drugiej stronie siatki stanęli Szwajcar Luca Margaroli i Argentyńczyk Santiago Rodriguez Taverna. Tym razem polsko-niemiecki duet wygrał zdecydowanie szybciej. Skończyło się 6:0, 6:4.

W półfinale turnieju w Austrii czekała najwyżej rozstawiona para. Faworytami tego meczu byli Francuzi Theo Arribage i Luca Sanchez. Pierwszego seta w tie-breaku wygrali Matuszewski i Wehnelt. W drugim w tie-breaku lepsi okazali się rywale. Decydująca partia to walka punkt za punkt. Ostatecznie lepsi okazali się Matuszewski i Wehnelt, którzy wygrali 10:8 i zameldowali się w finale. Tam stoczyli zacięty trzysetowy pojedynek ze Zdenkiem Kolarem i Blazem Rolą. Przegrali w trzech setach, jednak sam awans do finału debla w turnieju rangi Challenger to spory sukces dla tych tenisistów. Maks Kaśnikowski w parze z Bułgarem Yanakim Milevem odpadł już w I rundzie debla.

Zdenek Kolar (Czechy) / Blaz Rola (Słowenia) – Piotr Matuszewski (Polska) / Kai Wehnelt (Niemcy) 6:4, 4:6, 10-6

Słabsze występy w singlu

W turnieju singlowym startował Maks Kaśnikowski (313. ATP). Niestety nie udało mu się przebrnąć przez kwalifikacje. W I rundzie pokonał jeszcze Austriaka Paula Werrena, jednak w decydującym meczu w dwóch setach przegrał z Niemcem Jeremym Jahnem (527. ATP). Piotr Matuszewski rywalizował tylko w turnieju gry podwójnej.