Magda Linette w ćwierćfinale singla w Guangzhou

Strona głównaTenisMagda Linette w ćwierćfinale singla w Guangzhou

Magda Linette rozegrała bardzo dobre spotkanie i w dwóch setach pokonała Australijkę Darię Saville. Dzięki temu nasza reprezentantka zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 w chińskim Kantonie. Pierwszy set był prawdziwym popisem Magdy Linette, która wygrała go do zera. Drugi zakończył się dopiero w tie-breaku. Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie Hiszpanka Rebeka Masarova.

Linette kontynuuje dobrą grę w Chinach

Mecz 1/8 finału pomiędzy Magdą Linette (27. WTA) i Australijką Darią Saville (264. WTA) pierwotnie miał rozpocząć się około 8:00 rano czasu polskiego. Ostatecznie przesunął się o około dwie godziny ze względu na opady deszczu. Na szczęście nie wybiło to Polki z uderzenia. Magda Linette doskonale weszła w mecz 1/8 finału i w pierwszym secie nie dała rywalce zbyt wielu okazji do wykazania się. Polka dominowała i pierwszą partię zakończyła efektywnym 6:0 po 40 minutach gry.

Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set. Ten lepiej rozpoczęła Saville, która przełamała jako pierwsza. Później oglądaliśmy jeszcze trzy przełamania. Stan rywalizacji się wyrównał. W 11. gemie Magda Linette wyszła z opresji i obroniła dwa breakpointy. Doszło do tie-breaka. W nim oglądaliśmy kolejny koncert w wykonaniu Polki. Wygrała tie-breaka 7:0. Taki wynik nie zdarza się zbyt często. Magda Linette po ponad dwugodzinnej batalii pokonała Darię Saville i awansowała do ćwierćfinału turnieju Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 w chińskim Kantonie. Polka gra tam jako turniejowa jedynka.

Magda Linette (Polska, 1) – Daria Saville (Australia) 6:0, 7:6(0)

Rebeka Masarova kolejną rywalką Polki

W ćwierćfinale rywalką Polki będzie Hiszpanka Rebeka Masarova (64. WTA), która w 1/8 finału stoczyła emocjonujący trzysetowy pojedynek ze Szwajcarką Viktoriją Golubić (106. WTA). Do tej pory Magda Linette nigdy nie mierzyła się z Hiszpanką. Mecz zaplanowano na wczesne godziny poranne czasu polskiego w piątek 22 września. Trzymamy kciuki za to, żeby Polka poszła za ciosem i awansowała do półfinału turnieju w Chinach. Magda Linette w dalekich Chinach walczy o odbudowanie swojej pozycji rankingowej.