Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Strona głównaTenisMagda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim finale Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 wyraźnie przegrała 0:6, 2:6 z Chinką Xiyu Wang. Spotkanie kompletnie nie układało się po myśli Magdy Linette. Rywalka umiejętnie punktowała każdy błąd Polki i w pełni zasłużenie sięgnęła po tytuł.

Szybka porażka Magdy Linette w finale w Kantonie

Z niecierpliwością czekaliśmy na sobotni finał turnieju WTA 250 w Kantonie. Polka Magda Linette (27. WTA) rywalizowała w nim z Chinką Xiyu Wang (88. WTA). Choć to Polka była rozstawiona z jedynką, to jednak nieznaczną faworytką bukmacherów była jej rywalka. Potwierdziło się to na korcie. Mecz od początku do końca toczony był pod dyktando Chinki. W pierwszym secie Magda Linette nie ugrała ani jednego gema. Xiyu Wang wykorzystywała każdy błąd Polki.

Nieco więcej emocji mieliśmy w drugim secie. Wyrównany był początek do stanu 2:2. Obie wcześniej zanotowały po jednym przełamaniu. Niestety od tego stanu gemy wygrywała już tylko Xiyu Wang. Bardzo pewnie wygrała seta 6:2, a cały mecz 2:0 w niewiele ponad pięć kwadransów. Dzięki temu Chinka wywalczyła trofeum w turnieju Galaxy Holding Group Guangzhou Open, a Magda Linette musi zadowolić się drugim miejscem. Po ostatnich słabszych tygodniach w jej wykonaniu, awans do finału należy uznać za sukces i dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Xiyu Wang (Chiny) – Magda Linette (Polska, 1) 6:0, 6:2

Niewykorzystana szansa na trzeci tytuł w karierze

Magda Linette w Galaxy Holding Group Guangzhou Open stanęła przed szansą na wywalczenie trzeciego tytułu singlowego cyklu WTA Tour w karierze. Pierwszy wywalczyła w 2019 roku, gdy triumfowała w Nowym Jorku. Rok później dołożyła kolejne trofeum. Tym razem w Hua Hin. Teraz awansowała do swojego szóstego finału w karierze i jednocześnie pierwszego w tym sezonie. Niestety nie udało się wygrać. Dobry występ Magdy Linette i awans do finału turnieju rangi WTA 250 sprawi, że Polka przesunie się w najnowszym rankingu WTA. Prawdopodobnie będzie na 25. miejscu.