Martyna Kubka wygrała turniej ITF W15 w Szarm el-Szejk w Egipcie

Strona głównaTenisMartyna Kubka wygrała turniej ITF W15 w Szarm el-Szejk w Egipcie

Reprezentantka Polski Martyna Kubka wygrała turniej singlowy rangi ITF W15 w Szarm el-Szejk w Egipcie. Najwyżej rozstawiona w turnieju zawodniczka w wielkim finale w dwóch setach pokonała Słowaczkę Katarinę Kuzmovą 6:3, 6:0. Dzięki temu 22-letnia Martyna Kubka sięgnęła po pierwszy singlowy tytuł w swojej karierze. Nie ma jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już niedługo weźmie udział w kwalifikacjach do turnieju we francuskim Reims.

Efektowne zwycięstwo w Egipicie

Martyna Kubka (487. WTA) w egipskim Szarm el-Szejk grała jako turniejowa jedynka. Zawody rozgrywane były na kortach twardych i młoda Polka potwierdziła, że zasłużenie była faworytką. Zmagania rozpoczęła od pewnego zwycięstwa w I rundzie z Rosjanką Radą Zolotarevą (1285. WTA). Następnie w II rundzie również w dwóch setach pokonała jej rodaczkę Aleksandrę Pospelovą (1075. WTA). Dzięki temu zameldowała się w ćwierćfinale. Tam czekał ją niezwykle trudny pojedynek z Yasmin Ezzat (846. WTA) z Egiptu. Spotkanie zakończyło się dopiero w tie-breaku trzeciego seta. Na szczęście na korzyść Martyny Kubki.

Półfinał to kolejny zacięty bój. Tym razem po drugiej stronie siatki stanęła Egipcjanka Sandra Samir (680. WTA), która grała jako turniejowa trójka. Znów oglądaliśmy trzy sety. W wielkim finale turnieju rangi ITF W15 w Szarm el-Szejk spotkały się dwie najwyższej rozstawione tenisistki. Martyna Kubka nie dała w nim żadnych szans Słowaczce Katerinie Kuzmovej (511. WTA). Mecz zakończył się szybkim 6:3, 6:0. W ten sposób Martyna Kubka sięgnęła po swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo w singlu

Martyna Kubka (Polska, 1) – Katerina Kuzmova (Słowacja, 2) 6:3, 6:0

Przed Martyną Kubką kolejne wyzwanie

Nasza tenisistka nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie. Wraca do Europy, gdzie rozpocznie walkę w kwalifikacjach do turnieju rangi W25 we francuskim Reims. Rozpocznie od II rundy kwalifikacji. Jeżeli wygra, to awansuje do drabinki głównej turnieju. Pierwsze mecze turnieju głównego Internationaux De Reims-Champagne odbędą się 3 października.