Magda Linette i Peyton Stearns w II rundzie debla w Pekinie

Strona głównaTenisMagda Linette i Peyton Stearns w II rundzie debla w Pekinie

Magda Linette kontynuuje dobrą passę w Pekinie. W niedzielę wspólnie z Amerykanką Peyton Stearns awansowały do II rundy turnieju deblowego China Open. W pierwszym meczu w dwóch setach pokonały Włoszki Elisabettę Cocciaretto i Martinę Trevisan. Spotkanie potrwało niespełna 1,5 godziny. Magda Linette i Peyton Stearns w II rundzie spotkają się z rozstawionymi z czwórką Erin Routliffe z Nowej Zelandii oraz Gabrielą Dabrowski z Kanady.

Dwusetowe zwycięstwo i pewny awans

Po raz pierwszy w historii Magda Linette i Amerykanka Peyton Stearns stworzyły duet deblowy. Wspólnie wystartowały w turnieju China Open 2023 rangi WTA 1000 w Pekinie. W I rundzie trafiły na niżej notowane deblistki Elisabettę Cocciaretto i Martinę Trevisan z Włoch. Mecz od początku układał się po myśli polsko-amerykańskiego duetu. Pierwszy set był ich popisem. Zaczęły od dwóch przełamań i pięciu gemów wygranych z rzędu. Bardzo szybko zrobiło się 5:0. Po niespełna 25. minutach gry Linette i Stearns zakończyły pierwszego seta 6:1

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia. Włoszki zaczęły grać zdecydowanie skuteczniej. Set rozpoczął się od trzech przełamań, jednak małą przewagę zyskały Linette i Stearns. Wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. W dziesiątym gemie Włoszki przełamały i doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim po zaciętej grze polsko-amerykański debel wygrał 7:5 i awansował do II rundy China Open w Pekinie. To udany debiut zestawienia Magda Linette i Peyton Stearns.

Magda Linette (Polska) / Peyton Stearns (USA) – Elisabetta Cocciaretto / Martina Trevisan (Włochy) 6:1, 7:6(5)

Trudniejsze zadanie w II rundzie

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Magdę Linette i Peyton Stearns w II rundzie. Tam zmierzą się z parą rozstawioną z numerem cztery. Po drugiej stronie siatki staną Nowozelandka Erin Routliffe i Kanadyjka Gabriela Dabrowski, która ma polskie pochodzenie. Zdecydowanymi faworytkami wydają się być rywalki. Liczymy jednak na to, że debiutujący wspólnie duet Linette i Stearns się im przeciwstawi i powalczy o awans do ćwierćfinału China Open 2023.