Zażarta walka, dwa tie-breaki, jest sukces! Iga Świątek w półfinale!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisZażarta walka, dwa tie-breaki, jest sukces! Iga Świątek w półfinale!

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju China Open w Pekinie. Polka stoczyła wyrówany bój z Caroline Garcią, który udało jej się rozstrzygnąć na swoją korzyść w trzecim secie. Końcowy wynik to 6:7 (8), 7:6 (5), 6:1 dla wiceliderki rankingu WTA!

Maksymalna liczba gemów w dwóch pierwszych setach

Sam wynik pokazuje najlepiej, na jakim poziomie grały obie tenisistki w dwóch pierwszych setach ćwierćfinału.

W pierwszej partii zarówno Garcia, jak i Świątek zaprezentowały świetną dyspozycję serwisową. Wystarczy wspomnieć, że przez wszystkie 12 gemów nie mieliśmy nie tylko przełamania, ale nawet break pointa dla którejkolwiek ze stron! Sam tie-break również był pasjonujący. Musiał być rozgrywany na przewagi i to Francuzka okazała się lepsza (10-8).

Przez większość drugiego seta wydawało się, że Iga szybko odrobi straty. Polka prowadziła już 4:1, a następnie 5:3 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Wtedy jednak nastąpiło odrodzenie Caroline Garcii, która zaczęła grać jak w transie i doprowadziła do drugiego tie-breaka. W nim również mielismy huśtawkę nastrojów – Świątek prowadziła już 5:1, Francuzka wyrównała na 5:5, jednak Polka wygrała dwie ostatnie piłki, co dało jej zwycięstwo w całym secie.

Rywalka nie wytrzymała tempa

W trzecim secie było widać, że dwie partie rozegrane na takim poziomie sporo kosztowały Caroline Garcię. Gra Francuzki zaczęła znacznie odstawać od postawy wyżej klasyfikowanej przeciwniczki. Iga zwyciężyła pewnie 6:1 i to ona zagra w półfinale China Open!

Wiele wskazuje na to, że tam przyjdzie jej zagrać z Coco Gauff. Będzie zatem okazja do rewanżu za niedawny półfinał w Cincinnati, w którym Amerykance po raz pierwszy udało się pokonać polską tenisistkę.