Daria Pikulik trzecia w wyścigu Tour of Chongming Island w Chinach

Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik trzecia w wyścigu Tour of Chongming Island w Chinach

Daria Pikulik z Human Powered Health spisała się znakomicie i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Chongming Island w Chinach. Polka dwukrotnie stawała na etapowym podium. Na ostatnim odcinku finiszowała na drugim miejscu, dzięki czemu rzutem na taśmę wskoczyła na podium generalki. Zmagania na dobrych pozycjach ukończyły jeszcze: Marta Jaskulska, Marta Lach i Karolina Kumięga.

Sukces i trzecie miejsce Darii Pikulik z Chinach

Zawody Tour of Chongming Island 2023 w dalekich Chinach rozpoczęły się bardzo dobrze dla Darii Pikulik. Zawodniczka Human Powered Health świetnie finiszowała na pierwszym etapie i zajęła trzecie miejsce. Nieco słabiej poszło jej na drugim odcinku, gdy finiszowała na 20. pozycji i straciła podium w klasyfikacji generalnej. Na drugim etapie najlepszą z Polek był Marta Jaskulska z Liv Racing TeqFind, która dojechała na 12. pozycji.

Kluczowy dla Darii Pikulik był trzeci etap, który liczył niewiele ponad 112 kilometrów. Polka pozostawała w grze nie tylko o podium, ale też o zwycięstwo w całym wyścigu. Spisała się znakomicie. Na emocjonującym finiszu zajęła drugie miejsce i przegrała tylko z Włoszką Chiarą Consonni z UAE Team ADQ. Pozwoliło jej to przesunąć się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Tegoroczną edycję Tour of Chongming Island wygrała Chiara Consonni. Drugie miejsce zajęła Holenderka Mylene De Zoete z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Za trzecie miejsce w Chinach Daria Pikulik zdobyła aż 260 punktów do rankingu UCI. Polka zajęła też trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej

Jak poszło pozostałym Polkom?

Z dobrej strony pokazały się również pozostałe Polki. Wyścig na 28. miejscu ukończyła Marta Jaskulska z Liv Racing TeqFind. Na 53. miejscu sklasyfikowana została Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Karolina Kumięga z UAE Team ADQ zajęła 62. miejsce, jednak ma powody do zadowolenia, ponieważ cały wyścig wygrała jej klubowa koleżanka.