Faworytki pokonane. Piter i Stollar w finale w Budapeszcie

Strona głównaTenisFaworytki pokonane. Piter i Stollar w finale w Budapeszcie

Katarzyna Piter i Fanny Stollar sprawiły niespodziankę i pokonały rozstawione z jedynką Timeę Babos z Węgier i Ellen Perez z Australii. Tym samym awansowały do finału turnieju Hungarian Grand Prix 2024 rangi WTA 250 i zachowały szansę na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach wynikiem 6:3, 6:4. W wielkim finale polsko-węgierski duet zagra z rozstawionymi z dwójką Anną Daniliną z Kazachstanu i Iriną Chromaczową z Rosji.

Pewne zwycięstwo z parą numer jeden

Polsko-węgierski duet Katarzyna Piter i Fanny Stollar gra w Hungarian Grand Prix 2024 o obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. W ćwierćfinale tenisistki te bez większych problemów pokonały Aminę Anszabę z Rosji i Emily Appleton z Wielkiej Brytanii. W półfinale zmierzyły się z teoretycznie najlepszą parą w tym turnieju. Po drugiej stronie kortu stanęły Timea Babos z Węgier oraz Ellen Perez z Australii. To one były zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa.

Spotkanie jednak od początku układało się po myśli Katarzyny Piter i Fanny Stollar. Już przy pierwszej okazji przełamały swoje rywalki i wyszły na prowadzenie 2:0. Wówczas węgiersko-australijski duet stać było na doprowadzenie do remisu i gra się wyrównała. Na szczęście Piter i Stollar wciąż kontrolowały widowisko. Do końca premierowej odsłony wypracowały przewagę jednego przełamania i wygrały 6:3. O losach drugiego seta zadecydowało jedno przełamanie. Miało miejsce w pierwszym gemie. Po chwili Piter i Stollar prowadziły juz 2:0. Przewagę utrzymały do samego końca. Partię zakończyły 6:4, a cały mecz pewnie wygrały w dwóch setach i zagrają w finale

Katarzyna Piter (Polska) / Fanny Stollar (Węgry) – Timea Babos (Węgry, 1) / Ellen Perez (Australia, 1) 6:3, 6:4

Z kim zagrają o tytuł?

Przed rokiem Katarzyna Piter i Fanny Stollar triumfowały w turnieju w Budapeszcie. Teraz ponownie zagrają w finale. O triumf będzie trudno. Po drugiej stronie kortu staną rozstawione z dwójką Anna Danilina z Kazachstanu i Irina Chromaczowa z Rosji. Spotkanie zaplanowano na sobotę.