Popis Imaza. Jagiellonia jedną nogą w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPopis Imaza. Jagiellonia jedną nogą w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok udanie zainaugurowała walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu II rundy eliminacji pokonała na wyjeździe 4:0 FK Poniewież z Litwy. Bohaterem meczu został Hiszpan Jesus Imaz, który w pierwszej połowie popisał się klasycznym hattrickiem. Czwartą bramkę dołożył Kristoffer Hansen. Rewanż w Białymstoku powinien być formalnością.

Pewne zwycięstwo Jagi na otwarcie europejskich pucharów

W ubiegłym sezonie Jagiellonia Białystok zadziwiła całą Polskę i sensacyjnie sięgnęła po mistrzostwo kraju. W nagrodę zadebiutowała w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zmagania rozpoczyna od II rundy. Tu trafiła na litewski FK Poniewież. Pierwsze spotkanie rozegrano na wyjeździe i było ono popisem graczy z Białegostoku. Choć gospodarze próbowali kreować grę, to jednak skuteczność była po stronie mistrzów Polski.

Wynik meczu w 15. minucie otworzył Jesus Imaz, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 28. minucie było już 2:0. Tym razem Hiszpan popisał się pięknym uderzeniem z woleja. Minęła minuta i Imaz skompletował hattricka. Tym razem wykorzystał znakomite dogranie Pululu i wpakował piłkę do pustej bramki. Do przerwy było 3:0. Po zmianie stron to Jagiellonia kontrolowała boiskowe wydarzenia. Grała pewnie i spokojnie. Do końca meczu gracze mistrzów Polski zmarnowali jeszcze kilka okazji. Jedną jednak wykorzystali. W 80. minucie meczu wynik na 4:0 ustalił Kristoffer Hansen

FK Poniewież – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:3)

Rewanż w Białymstoku powinien być formalnością

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na środę 31 sierpnia. Odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku i powinno być formalnością. Jagiellonia jest już jedną nogą w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tam najprawdopodobniej zagra z norweskim FK Bodø/Glimt. Ponadto awans do III rundy oznaczałby, że drużyna Adriana Siemieńca będzie już pewna gry conajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Będzie to największy sukces Jagi w jej historii występów w Europie.