Nokaut w Warszawie. Legia jedną nogą w III rundzie el. Ligi Konferencji

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaNokaut w Warszawie. Legia jedną nogą w III rundzie el. Ligi Konferencji

Zgodnie z oczekiwaniami Legia Warszawa nie miała większych problemów i wysoko wygrała z walijskim Caernarfon Town FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, a mogło być jeszcze lepiej, jednak jedenastki nie wykorzystał Blaz Kramer. Nie zmienia to faktu, że warszawianie byli zespołem zdecydowanie lepszym i praktycznie zapewnili sobie awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Bohaterem meczu był Marc Gual, który ustrzelił hattricka. Szkoda tylko, że mecz odbył się bez udziału publiczności.

Kanonada strzelecka przy pustych trybunach

Niestety czwartkowy mecz w Warszawie odbywał się przy pustych trybunach. To efekt kary nałożonej przez UEFA po występach Legii w ubiegłym sezonie. Nie przeszkodziło to jednak Legii w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Podopieczni Goncalo Feio od początku byli zdecydowanie lepsi. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 22.minuty. Wówczas po stałym fragmencie gry z bliskiej odległości do siatki trafił Marc Gual. Tuż przed przerwą było 2:0. Piłkę dośrodkował Ryoya Morishita, a bramkarz Stephen McMullan popełnił błąd i wpakował ją do własnej bramki.

Po przerwie oglądaliśmy kontynuację dobrej gry Legii. Już w 53. minucie było 4:0, a dwie kolejne bramki dołożył Marc Gual, kompletując w ten sposób hattricka. Najpierw Hiszpan popisał się precyzyjnym strzałem przy słupku, a następnie pewnie wykończył dogranie od Morishity. Trener Goncalo Feio zdecydował się na kilka roszad w składzie, jednak nie zaburzyło to dominacji jego drużyny. W 67. minucie rzutu karnego nie wykorzystał jeszcze Blaz Kramer, jednak kilka minut później wykorzystał sytuację sam na sam. Wynik na 6:0 w doliczonym czasie gry ustalił Claude Goncalves.

Legia Warszawa – Caernarfon Town FC 6:0 (2:0)

Rewanż będzie formalnością

Przed rozpoczęciem tego dwumeczu Legia Warszawa była zdecydowanym faworytem do awansu. Udowodniła to na własnym stadionie. Za tydzień w Walii odbędzie się rewanż, który powinien być formalnością. W III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Legia Warszawa najprawdopodobniej zagra z duńskim Brøndby IF. Duńczycy w pierwszym meczu pokonali 6:0 KF Llapi z Kosowa.