Majchrzak i Zieliński grają dalej. Spektakularny powrót na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonMajchrzak i Zieliński grają dalej. Spektakularny powrót na Wimbledonie

Dwa dni trwało spotkanie pierwszej rundy turnieju deblowego, w którym Kamil Majchrzak i Jan Zieliński mierzyli się z Serbami Laslo Djere i Dusanem Lajoviciem. Pierwszego dnia zmagania storpedowały opady deszczu i zawodnicy zakończyli przy stanie 0:1 w setach i 0:2 w gemach z perspektywy polskich tenisistów. Po przespanej nocy zawodnicy wrócili na kort i kolejny set również padł łupem Serbów. Wtedy nastąpił spektakularny powrót biało-czerwonych, którzy wyciągnęli wynik ze stanu 0:2 i zagrają w kolejnej rundzie.

Przegrane dwa pierwsze sety

Mecz rozpoczął się po myśli duetu Kamil Majchrzak i Jan Zieliński. W czwartek na korcie Polacy czuli się bardzo dobrze i szybko wyszli na prowadzenie 4:1 z przewagą przełamania. Gdy wydawało się, że bez większych problemów rozpoczną spotkanie od wygranego seta, to wówczas nastąpiło załamanie w ich grze. Prowadzili już 5:2, jednak kolejne pięć gemów w tej partii zdobyli Serbowie i to oni prowadzili w setach 1:0. Drugi set zaczął się kontynuacją dominacji rywali Polaków, którzy z przewagą przełamania prowadzili już 2:0. Wówczas nad kort nadciągnęły czarne chmury i spadł deszcz, który uniemożliwił dalszą rywalizację tego dnia.

Debliści wrócili na trawiasty kort w piątek. Pod koniec drugiego seta biało-czerwoni doprowadzili do wyrównania, jednak chwilę później przewagę przełamania ponownie zyskali zawodnicy z Serbii. Ostatecznie nie wypuścili już tej szansy z rąk i prowadzili w meczu 2:0.

Spektakularny powrót Polaków

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Mało co wskazywało na to, że stać ich na włączenie się do walki o zwycięstwo w całym meczu. Na szczęście dalsza część pojedynku należała do nich. W trzecim secie oglądaliśmy trzy przełamania, w tym dwa na korzyść biało-czerwonych. Wygrali partię 7:5 i w setach było już 1:2. Uskrzydliło to Polaków, którzy wygrali trzy pierwsze gemy czwartego seta i prowadzili 3:0. Następnie pilnowali swojego podania i partię zakończyli pewnym zwycięstwem 6:3. Było 2:2 w setach i o wszystkim miała zadecydować piąta partia.

Ostatni set zaczął się od dwóch przełamań na korzyść Polaków, którzy ponownie wyszli na prowadzenie 3:0. Ostatecznie pozwolili rywalom odebrać sobie jeden serwis, jednak pilnowali spotkania do końca i wygrali je 3:2. Tym samym zanotowali spektakularny powrót do gry z wyniku 0:2 i pokonali Serbów. W nagrodę w drugiej rundzie turnieju deblowego zagrają z Amerykanami Denisem Kudla i Jackiem Sockiem.

Kamil Majchrzak (Polska) / Jan Zieliński (Polska) – Laslo Djere (Serbia) / Dusan Lajović (Serbia) 5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4