STS KOD PROMOCYJNY

Michael Van Gerwen wygrał PDC Poland Darts Masters. Ratajski najlepszy z Polaków

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartMichael Van Gerwen wygrał PDC Poland Darts Masters. Ratajski najlepszy z Polaków

Za nami premierowa edycja turnieju PDC Poland Darts Masters w Warszawie. Wygrał ją Holender Michael Van Gerwen, który w stolicy Polski wykręcał kosmiczne średnie rzutów. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Ratajski, który w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Belga Dimitriego Van den Bergha. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Radka Szagańskiego, Łukasza Wacławskiego i Krzysztofa Kciuka. Impreza tej rangi odbyła się w Polsce po raz pierwszy. 

Historyczne PDC Poland Darts Masters wygrane przez Van Gerwena 

Na warszawskim Torwarze po raz pierwszy w historii odbyła się impreza najwyższej rangi w darcie. W PDC Poland Darts Masters oglądaliśmy wielu czołowych zawodników z całego świata. Dopisała również publiczność, ponieważ w Torwarze pojawiło się aż pięć tysięcy kibiców, którzy wspierali biało-czerwonych. Historyczne zmagania w Warszawie wygrał jednak Holender Michael Van Gerwen, który w sobotę wykręcał znakomite średnie punktowe w poszczególnych meczach: 110, 103 i w wielkim finale 113. Dzięki temu bez większych problemów pokonał 8:3 Belga Dimitriego Van den Bergha i sięgnął po końcowe zwycięstwo w PDC Poland Darts Masters.

Ratajski najlepszy z Polaków 

Najlepiej z Polaków poszło Krzysztofowi Ratajskiemu. W 1/8 finału najlepszy polski darter ostatnich lat pokonał 6:3 Anglika Roba Crossa, który zajmuje piąte miejsce w światowym rankingu. Niestety w ćwierćfinale lepszy do Polaka okazał się Belg Dimitri Van den Bergh (10. na świecie). Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3. 

Pozostała trójka Polaków pożegnała się z zawodami już na etapie 1/8 finału. Jako pierwszy przy tarczy pojawił się Radek Szagański, jednak przegrał 2:6 z Holendrem Dannym Noppertem. Później oglądaliśmy Łukasza Wacławskiego, który przegrał 3:6 z Walijczykiem Gerwynem Price’em. Ostatnim z Polaków w PDC Poland Darts Masters był Krzysztof Kciuk. Ten wyraźnie uległ 1:6 mistrzowi świata Anglikowi Michaelowi Smithowi. 

ZOBACZ TAKŻE: PDC ranking

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...