Krzysztof Ratajski najlepszy w German Darts Open!

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski najlepszy w German Darts Open!

Wielki sukces Krzysztofa Ratajskiego! Najlepszy polski darter wygrał turniej German Darts Open, który odbył się w weekend w Jenie (Niemcy). W finale okazał się zdecydowanie lepszy od Anglika Stephena Buntinga.

Zwycięstwa ze światową czołówką

Ratajski przystępował do turnieju w ramach European Tour jako ostatni rozstawiony zawodnik. Wydawało się zatem, że może zajść daleko, jednak nie jest głównym kandydatem do triumfu. 

W II rundzie Polak pokonał Anglika Ricky’ego Evansa 6:3. Trudniejsze zadanie czekało na niego w 1/8 finału, kiedy przyszło mu się zmierzyć z turniejową “jedynką”, Davem Chisnallem. Mecz przebiegł jednak zaskakująco łatwo — “Polski Orzeł” wygrał 6:2 i zameldował się w ćwierćfinale.

Na tym etapie turnieju czekał na niego rozstawiony z “dziewiątką” Danny Noppert. Ratajski pokonał Holendra 6:3 i awansował do czołowej czwórki. W półfinale jego rywalem był znajdujący się ostatnio w dobrej formie Irlandczyk, Josh Rock. Polak po raz kolejny pokazał klasę i zwyciężył 7:4.

Niespodziewanie przeciwnikiem Ratajskiego w finale był rozgrywający świetny turniej nierozstawiony Anglik Stephen Bunting. Polak od początku kontrolował przebieg gry — mecz zaczął się od podwójnego przełamania i prowadzenia 4:0. Przewagę udało się utrzymać do samego końca — “Polski Orzeł” pokonał Buntinga 8:3 i triumfował w całym turnieju.

Jeden z największych sukcesów w karierze

Zwycięstwo w German Darts Open to spore osiągnięcie dla najlepszego polskiego dartera. Od dłuższego czasu czekał na triumf w tak prestiżowych zawodach. Innym dużym sukcesem w karierze najlepszego polskiego dartera jest wygrana turnieju World Masters z 2017 r.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...