STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Ratajski najlepszy w German Darts Open!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaDartKrzysztof Ratajski najlepszy w German Darts Open!

Wielki sukces Krzysztofa Ratajskiego! Najlepszy polski darter wygrał turniej German Darts Open, który odbył się w weekend w Jenie (Niemcy). W finale okazał się zdecydowanie lepszy od Anglika Stephena Buntinga.

Zwycięstwa ze światową czołówką

Ratajski przystępował do turnieju w ramach European Tour jako ostatni rozstawiony zawodnik. Wydawało się zatem, że może zajść daleko, jednak nie jest głównym kandydatem do triumfu. 

W II rundzie Polak pokonał Anglika Ricky’ego Evansa 6:3. Trudniejsze zadanie czekało na niego w 1/8 finału, kiedy przyszło mu się zmierzyć z turniejową “jedynką”, Davem Chisnallem. Mecz przebiegł jednak zaskakująco łatwo — “Polski Orzeł” wygrał 6:2 i zameldował się w ćwierćfinale.

Na tym etapie turnieju czekał na niego rozstawiony z “dziewiątką” Danny Noppert. Ratajski pokonał Holendra 6:3 i awansował do czołowej czwórki. W półfinale jego rywalem był znajdujący się ostatnio w dobrej formie Irlandczyk, Josh Rock. Polak po raz kolejny pokazał klasę i zwyciężył 7:4.

Niespodziewanie przeciwnikiem Ratajskiego w finale był rozgrywający świetny turniej nierozstawiony Anglik Stephen Bunting. Polak od początku kontrolował przebieg gry — mecz zaczął się od podwójnego przełamania i prowadzenia 4:0. Przewagę udało się utrzymać do samego końca — “Polski Orzeł” pokonał Buntinga 8:3 i triumfował w całym turnieju.

Jeden z największych sukcesów w karierze

Zwycięstwo w German Darts Open to spore osiągnięcie dla najlepszego polskiego dartera. Od dłuższego czasu czekał na triumf w tak prestiżowych zawodach. Innym dużym sukcesem w karierze najlepszego polskiego dartera jest wygrana turnieju World Masters z 2017 r.

ZOBACZ TAKŻE: Dart – polski zawodnik

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...