Kapitalna niedziela dla polskich kajaków. Pięć medali biało-czerwonych ostatniego dnia Pucharu Świata w Racicach

Strona głównaInneKapitalna niedziela dla polskich kajaków. Pięć medali biało-czerwonych ostatniego dnia Pucharu Świata...

Znakomicie zakończyły się pierwsze zawody kajakarskiego Pucharu Świata w tym sezonie dla reprezentantów Polski. Nasi zawodnicy ostatniego dnia zmagań w niedzielę zdobyli aż pięć medali. Tym samym cały weekend zakończyli z sześcioma miejscami na podium, co jest dobrym prognostykiem na ten sezon. Złoto wywalczyły Karolina Naja i Anna Puławska w wyścigu K2 na 500 metrów. Do tego biało-czerwoni wywalczyli jeszcze dwa srebrne i dwa brązowe krążki. 

Karolina Naja i Anna Puławska bezkonkurencyjne

Doświadczone Karolina Naja i Anna Puławska startowały w wyścigu K2 na 500 metrów jako jedne z faworytek. Dodatkową motywacją był dla nich złoty medal wywalczony dzień wcześniej w kobiecej czwórce. Tym razem biało-czerwone ponownie okazały się bezkonkurencyjne i w kapitalnym stylu wygrały całe zmagania. W pełni zasłużenie sięgnęły po złoto, a na mecie wyprzedziły Niemki i Nowozelandki. Na 5. miejscu wyścig ukończył drugi polski duet Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. 

Srebrne medale Justyny Iskrzyckiej i Dominiki Putto

Srebrne krążki dla reprezentacji Polski zdobyły Dominika Putto i Justyna Iskrzycka. Pierwsza z nich startowała w wyścigu K1 na 200 metrów i z czasem 39,98 zajęła drugie miejsce. O zaledwie 0,26 sekundy przegrała ze Słowenką Anją Osterman. Tym samym Dominika Putto dołożyła srebro do wywalczonego dzień wcześniej złota w czwórce. Srebrny medal zdobyła także Justyna Iskrzycka w rywalizacji K1 na 1000 metrów, którą zdominowała Australijka Alyssa Bull. 

Dwa brązowe krążki w dorobku Polaków

Reprezentanci Polski ostatniego dnia zmagań w czeskich Racicach zdobyli jeszcze dwa brązowe medale, dzięki czemu ich łączny dorobek wyniósł sześć krążków. Najniższe miejsca na podium zajęli Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski w wyścigu C2 na 1000 metrów oraz Katarzyna Szperkiewicz w wyścigu C1 na 500 metrów. 

Blisko medalu był Wiktor Głazunow, który zajął 4. miejsce w wyścigu C1 na 1000 metrów. Do brązu zabrakło mu zaledwie 0,27 sekundy. Pierwsze zawody Pucharu Świata w kajakarstwie za nami, a biało-czerwoni pokazali, że w tym roku powinni liczyć się w walce o medale na najważniejszych imprezach sportowych. Kolejne zawody cyklu Pucharu Świata odbędą się za tydzień w Poznaniu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...